Notowania

Koleje Dolnośląskie ogłoszą kolejny przetarg na nowe pociągi. Zmiana decyzji po fali krytyki

Koleje Dolnośląskie ogłoszą kolejny przetarg na składy pociągów. Pierwszy spółka unieważniła, gdyż oferty w nim złożone przekraczały zakładane przez spółkę szacunki. Decyzja, która skutkowałaby utratą 85-milionowej dotacji, wywołała falę krytyki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Koleje Dolnośląskie zdecydowały się ogłosić drugi przetarg na dostawę 11 składów elektrycznych i spalinowych (Fot: FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA)

Decyzja Kolei Dolnośląskich o rezygnacji z zakupu 11 składów pociągów spotkała się z negatywną oceną organizacji wspierających rozwój kolei i aktywistów. Jak donosi wrocławska "Gazeta Wyborcza", która o sprawie napisała jako pierwsza, po tej fali krytyki Michał Nowakowski, rzecznik marszałka, poinformował, że KD nie rezygnują z zakupu nowych pociągów.

- Spółka przygotowuje się do nowego przetargu. A obecny przetarg unieważniono z racjonalnego powodu, bowiem najtańszy zestaw ofert był droższy od kwoty, którą KD mogły przeznaczyć na to zamówienie, aż o ponad 40 mln złotych! To nie są grosze – powiedział.

Portal Rynek Kolejowy poddaje w wątpliwość, czy ogłoszenie nowego przetargu cokolwiek zmieni.

Obejrzyj: Miasto-symbol odzyska połączenia kolejowe. Decyzja o wariancie inwestycje jeszcze w tym roku

Rząd przyjął projekt rozporządzenia dot. połączeń kolejowych do CPK
Kolej na CPK. Rząd przyjął wykaz linii kolejowych o znaczeniu państwowym

- Czy kolejny przetarg doprowadzi do obniżki cen? Należy bardzo w to wątpić. Przypomnijmy, że już w ostatnim konkursie ofert wydłużono terminy dostaw pociągów i niektóre parametry, które w założeniu miały sprawić, że będzie taniej niż w poprzednim przetargu. Co z tego, skoro wzrosły ceny na rynku producentów części – czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kolej, koleje dolnośląskie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-05-2019

cała prwdaoto durnota pseudziennikarzyny, przetarg musiał być unieważniony gdyż zamawiający nie miał zabezpieczonych takich pieniędzy

01-05-2019

123 wojtwkkolej myśli że pracownicy w fabrykach będą za darmo pracować

01-05-2019

juco oznacza że nie stać ich na nowe składy teraz ogłoszą nowy przetarg i kupią taniej jakiś złom, wtedy przepadnie cała kwoata ale zgodnie z prawem, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)