Notowania

"Kolejka na 18 godzin". Straż Graniczna ma apel do kierowców

- Najgorzej sytuacja wygląda teraz na przejściu w Jędrzychowicach - mówi money.pl rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Kierowcy muszą się tam przygotować na 18-godzinny korek. Nawet na przejściach dla pieszych trzeba się przygotować na 2-3 godziny czekania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Kierowcy na przejściach z Niemcami i Czechami muszą stać nawet kilkanaście godzin (Fot: dziejesie.wp.pl)

Również na innych przejściach granicznych kierowcy muszą się przygotować na wielkie kolejki. - W Świecku jest korek około 15 godzin, w Olszynie - na prawie 2 godziny - słyszymy od major SG Joanny Konieczniak.

Utknąłeś na granicy? Prześlij nam zdjęcie lub relacje na dziejesie.wp.pl

Również na przejściach z Czechami tworzą się gigantyczne kolejki. Zdjęcie od czytelnika z dziejesie.wp.pl

Szybciej na odprawę czeka się oczywiście na przejściach dla pieszych. Ale SG szacuje, że nieraz w "godzinach szczytu" trzeba się przygotować na 2 albo 3 godziny czekania.

Tyczy się do na przykład przejścia w Słubicach - wiele osób z tego miasta pracuje we Frankfurcie nad Odrą, które jest położone tuż obok. Jak słyszymy w SG, poza godzinami porannymi i popołudniowymi, sytuacja na tych przejściach jest jednak znacznie lepsza.

Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Major Konieczniak ma jednak apel do wszysktich, którzy przekraczają przejścia - zarówno drogowe, jak i piesze.

- Tuż przy przekroczeniu granicy, warto wziąć ze sobą kartę lokalizacyjną - i wypełnić ją w domu czy w zakładzie pracy. I na przejście już przyjść z wypełnionym dokumentem - apeluje.

I dodaje, że wypełnienie karty na miejscu zajmuje około 7 minut. - Jeśli więcej osób przychodziłoby z wypełnionymi kartami, korki na pewno by się zmniejszyły - mówi w rozmowie z money.pl.

Kolejka na przejściu w Słubicach. Zdjęcie od czytelnika z dziejesie.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

misio56swoją drogą to podziwiam wielu naszych rodaków , którzy wiedząc o rozwijającej sie epidemii, a symptomy w Europie były już na początku lutego, ruszyli … Czytaj całość

17-03-2020

Zamknięty w piwnicyGranice pozamykane a zarażonych przybywa i to właśnie przez tych wracających z zagranicy.To ja się pytam co właściwie służby robią na tych wszystkich … Czytaj całość

17-03-2020

marioteraz widać co by było, gdyby Polska nie była w unii. Ale krzykacze precz z unią, narodowcy, pisowcy ciągle mówiący źle o unii wiedzą swoje. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (311)