Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Kolejne nazwiska na liście sankcji UE. Wśród nich Roman Abramowicz

Podziel się:

Unia Europejska objęła sankcjami 15 kolejnych osób i 9 podmiotów w związku z agresją wojskową Rosji na Ukrainę. Na liście m.in. oligarcha Roman Abramowicz, który był właścicielem londyńskiego klubu piłkarskiego Chelsea. To już czwarty pakiet sankcji nałożonych przez UE na Rosję z powodu agresji na Ukrainę.

Kolejne nazwiska na liście sankcji UE. Wśród nich Roman Abramowicz
UE nakłada kolejne sankcje na Rosję i oligarchów (AFP, EASTNEWS, LUDOVIC MARIN)

Na liście sankcji znaleźli się m.in. czołowi oligarchowie Roman Abramowicz i German Chan oraz inni prominentni biznesmeni działający w kluczowych sektorach gospodarki, takich jak sektor żelaza i stali, energetyka, bankowość, media, wojsko oraz produkty i usługi podwójnego zastosowania.

Na listę osób objętych sankcjami trafili również lobbyści i propagandyści, tacy jak Konstantin Ernst (prezes stacji Pierwyj Kanał), którzy rozpowszechniają narrację Kremla na temat sytuacji na Ukrainie.

Wśród podmiotów objętych sankcjami znalazły się przedsiębiorstwa z sektora lotniczego, wojskowego, stoczniowego, maszynowego i produktów podwójnego zastosowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polskie firmy a sankcje na Rosje. "Same tego nie udźwigną"

Jest to część czwartego pakietu sankcji nałożonych przez UE na Rosję w związku z jej agresją wojskową na Ukrainę.

Na liście sankcji znajduje się 877 osób

Sankcje nałożone przez UE obejmują teraz łącznie 877 osób i 62 podmioty. Osoby umieszczone na liście sankcyjnej są objęte zamrożeniem aktywów. Osoby i firmy z UE nie mogą udostępniać im środków finansowych. Dodatkowo na osoby z listy nałożono zakaz podróży uniemożliwiający im wjazd na terytorium UE lub przejazd przez nie.

Niedawno UE postanowiła przedłużyć sankcje wobec osób i podmiotów, które odpowiadają za działania podważające lub narażające na szwank integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy, o kolejne 6 miesięcy – do 15 września 2022 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Pilne