Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Szymański
Damian Szymański
|
aktualizacja

Kolejne podwyżki stóp procentowych. "Potrzebujemy wzmocnienia złotego"

- Zakładamy, ze jeśli chodzi o stopę referencyjną, to będzie 4,25 proc. Był wyraźny sygnał po ostatnim posiedzeniu RPP, że będą dalsze podwyżki stóp procentowych, wyraźnie zasugerowano też, że Radzie Polityki Pieniężnej zależy na wzmocnieniu pozycji złotego – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP. Umocnienie złotego rząd i NBP chcą też osiągnąć .in. przez wymianę euro, przychodzącego do Polski w ramach funduszy unijnych nie w NBP, ale na rynku. – To jest dobry pomysł i może to być naprawdę dobry mechanizm. Przez kilka ostatnich lat środki walutowe na rządowych rachunkach były poza rynkiem, przez co nie następowało naturalne umocnienie złotego. Takie działanie było potrzebne w momencie szoku pandemicznego, ale teraz, kiedy gospodarki nie trzeba specjalnie wspierać, potrzebne jest umocnienie waluty, które pomoże walczyć z inflacją.

KOMENTARZE
(172)
TPP
2 lata temu
Jak to jest , że w czasie pandemii, konfliktów zbrojnych tylko obywatel cierpi a oni zarabiają więcej niż kiedy kolwiek i dają sobie rekordowe podwyżki i premie. Gaplinski był w takim szoku, że zarobił bańkę, że aż dał sobie rekordowa premie 600 tys. Tego nawet parodią nie można nazwać każdego kto na nich głosuje powinno się odnotować a później zabrać majątek za działanie na szkodę państwa.
Czarny
2 lata temu
Czy my dążymy do modelu greckiego czy tureckiego p Glapinski
Pablo
2 lata temu
To jakaś ukraińska strona ?
jam
2 lata temu
złodziejstwo
Ekspert
2 lata temu
1. Nie ma powodu do walki z inflacja 2. Wzrost cen jest pozytywnym zjawiskiem 3. Ludzie powinni więcej zarabiać 4. Wszyscy powinni pracować 5. Stawka minimalna jest dla osób rozpoczynających pracę 6. Każdy ma indywidualna stawkę godzin owa uzależniona od stażu i wieku 7. Pieniadz jest własnością narodu a bankowcy są jego podwykonawcami 8. Nikt nie może hamować kreatywności ludzi 9. Bank nie jest instytucja polityczna, lecz zajmuje się bezpieczeństwem finansowym narodu 10. Pieniądz nie jest instrumentem władzy, lecz środkiem płatności ogólnie dostępnym
...
Następna strona