Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|

Kolejne sankcje na Rosję. Jest zgoda w Unii

8
Podziel się

Cztery kolejne osoby zostaną objęte sankcjami, które Unia Europejska nałożyła na Rosję za prześladowanie Aleksieja Nawalnego. Wśród nich jest m.in. prokurator generalny Igor Krasnow oraz szef Komitetu Śledczego Aleksander Bastrykin.

Kolejne sankcje na Rosję. Jest zgoda w Unii
Unia Europejska nałoży sankcje na kolejnych współpracowników Władimira Putina (PAP/EPA, PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN / POOL, ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN / POOL)
bDIOdUjp

W poniedziałek w tej sprawie porozumieli się dyplomaci wszystkich unijnych krajów.

- W odpowiedzi na wydarzenia związane z sytuacją pana Nawalnego osiągnęliśmy porozumienie polityczne, żeby wprowadzić restrykcje przeciwko tym, którzy są odpowiedzialni za jego aresztowanie, skazanie i prześladowanie - powiedział szef unijnej dyplomacji Joseph Borrell.

Jak dodał, formalne procedury nie powinny zająć dużo czasu. Prawdopodobnie decyzja będzie już prawomocna w ciągu tygodnia.

bDIOdUjr
Zobacz także: Protestowali przeciwko zatrzymaniu Nawalnego. Oto, gdzie trafili

- Członkowie Rady podzielają ocenę, że Rosja zmierza w kierunku państwa autorytarnego i oddala się od Europy - powiedział Borrell.

bDIOdUjx

Kto został objęty sankcjami? Są to szef Komitetu śledczego, który podlega bezpośrednio prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi Aleksander Bastrykin, prokurator generalny Igor Krasnow, dowódca Gwardii Narodowej Wiktor Zołotow i szef służby więziennej (FSIN) Aleksander Kałasznikow.

Na razie upiekło się rosyjskim oligarchom. O objęcie sankcjami również ich apelowali współpracownicy Aleksieja Nawalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIOdUjS
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Jon
1 tyg. temu
Nawet na czytelnikach to nie robi wrażenia a co dopiero na ruskich śmiechu warte
olaf
1 tyg. temu
hahaha kolejny zart unii
Artureg
1 tyg. temu
Haha, to się ruskie wystraszą. Jest jedna sankcja, która im przemówi do rozsądku. Wystarczy zatrzymać NS2...
bDIOdUjT
mzs
7 dni temu
EU powinna do kompletu wyrazić głębokie oburzenie, wysłać w świat tysiące tweetów i wymalować znaki protestu na największych placach. I oczywiście podświetlić budynki... Wtedy Putin przestraszy się na dobre i zrezygnuje z prezydentury. Takie sankcje jak teraz są bardziej niż żenujące.
Stefa
7 dni temu
Nawalny chce być prezydentem to cierpi. Co nam do tego. Lepiej sprzedajcie swoje jabłka do Rosji zamiast pyskować o ich wewn~trznych sprawach.