Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Leszek Miller szykuje się do wielkiego skoku

0
Podziel się

Szef SLD z zapałem wszedł w buty po Kaczyńskim - pisze Andrzej Zwoliński.

Leszek Miller szykuje się do wielkiego skoku
bEahXHpN

_ Sojusz Lewicy Demokratycznej jest partią nowoczesnej, demokratycznej, europejskiej lewicy. Naszą tożsamość budujemy dzięki historii i ideowemu bogactwu - taką deklarację można przeczytać na stronie internetowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jak jest w rzeczywistości, można było po raz kolejny przekonać się gdy jego szef Leszek Miller z dumą zaprezentował dziełko, które rodziło się bólach, ale wreszcie ujrzało światło dzienne. O tym jak wiekopomne to wydarzenie dla _ sojuszników _ mógł też świadczyć tekst, który ukazał się na stronie, pod wielkim tytułem - _ Niezbędnik Historyczny Lewicy już jest !!! _ _

_ - My domagamy się obiektywnego podejścia do naszej historii. Ponieważ władze dostarczają nam dowodów, że będą używać polityki historycznej do walki politycznej, to my tę rękawicę podniesiemy - _grzmi na stronie Leszek Miller. _ - Cieszę się z tej inicjatywy i deklaruję, że będziemy sprzyjać kolejnym tego rodzaju przedsięwzięciom. Mają one dostarczyć wiedzę, nawet jeśli jest to wiedza syntetyzowana - _ powiedział.

Rzecznik SLD Dariusz Joński, po lekturze książeczki nie ma wątpliwości, że w czasach Edwarda Gierka żyło się lepiej. _ - Zbudowano ponad 2 300 000 mieszkań, 500 zakładów produkcyjnych. A dziś młodzi ludzie muszą brać kredyt na 30 lat, żeby mieć własne mieszkanie - _ mówił z rewolucyjnym zapałem w jednej ze stacji radiowych. Wcale mu nie przeszkadza, że nie ma w niej ani słowa ani o masakrze z grudniu 1970 roku, ani o Marcu 1968 roku, ani o ścieżkach zdrowia w Radomiu w 1976 roku. Nie przeszkadza, bo może tak jak o Powstaniu Warszawskim także i o tych zdarzeniach nie ma zielonego pojęcia.

bEahXHpP

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/55/209207.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/glosujac;na;kwasniewskiego;uratujesz;polske,7,0,1297927.html) *Głosując na Kwaśniewskiego uratujesz Polskę * Polityczny cyrk na kółkach wyślijmy do Brukseli - apeluje Piotr Kaszuwara.

Leszek Miller jak przystało na byłego peerelowskiego aparatczyka, doskonale wie, zresztą było to widać w trakcie jego przemówienia 1 maja w Warszawie, że zamiast mówienia z głowy czyli tego co się wie, lepiej mówić, a raczej zapodawać przygotowanym wcześniej gotowcem. Myślę, że określenie _ syntetyzowanie _ nabiera w ustach byłego premiera zupełnie nowego znaczenia. Coś na kształt - wybielanie, koloryzowanie czy wręcz przeinaczanie.

W filmie _ CK Dezerterzy _ Lecha Majewskiego, jest taka scena, gdy żołnierze wkuwają na pamięć idiotyczne formułki typu: _ Jeder Schuss ein Russ! Jeder Stoss ein Franzos! _ Na pytanie po co po co? pada odpowiedź: _ Tak to już jest, że w razie inspekcji do odpowiedzi wywołuje się największego idiotę _. _ Więc lepiej niż miałby mówić coś od siebie, niech lepiej powie coś wykutego na pamięć. _

Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD jest zdania, że _ przygotowane wydawnictwo powinno być dobrym drogowskazem, dla tych, którzy z perspektywy ostatnich lat czują się zawiedzeni tym, że historia w Polsce miała kolor polskiej prawicy _. Główny inicjator _ Niezbędnika _ Bartosz Machalica podkreślił z dumą, że książka powstała z przekonania osób, które uważają, że lewica nie ma za co przepraszać. _ To próba naszej interpretacji historii. Postanowiliśmy dodać biel tam gdzie dominowała czerń i szarość. Tam gdzie było wybielanie postanowiliśmy dodać nieco ciemnych kolorów - _ powiedział Machalica.

bEahXHpV

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/167/130983.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/leszek;miller;o;propozycjach;zmian;w;ofe;to;skandal,39,0,1278247.html) *Zdaniem Millera OFE marnotrawią pieniądze * _ - Koszty funkcjonowania tych instytucji przekraczają wszelkie wyobrażenia - _ uważa szef SLD

Rewolucyjne przedsięwzięcie SLD można doskonale podsumować cytatem autortswa kogoś, kto mógłby się stać duchowym patronem _ Niezbędnika _ - Mao Zedonga, autora _ Czerwonej Książeczki _. Szykując się do Wielkiego Skoku, który skończył się wielkim głodem i śmiercią milionów ludzi, powiedział w czasie jednego z wieców _ - Im więcej książek ktoś przeczyta, tym jest głupszy. Można trochę czytać - ale gdy ktoś czyta za dużo - to go niszczy _. Zamiast cytatu, który przytoczyłem na początku, tekst wujka Mao mógłby z powodzeniem stać się motto Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Widać też, że Leszek Miller stał się pilnym uczniem Jarosława Kaczyńskiego. Wchodzi w jego buty z kampanii wyborczej w 2010 roku, gdy o Edwardzie Gierku powiedział: _ pomimo tego, że był komunistą, był patriotą _. I ciągnął dalej jak by to określił Miller - syntetyzując: _ opozycję jakoś tam tolerował, a nie zamykał do więzienia _ i _ chciał siły Polski _. Tylko poza mizdrzeniem się do sierot po PRL, co to ma wspólnego z deklarowaną przez Leszka Millera nowoczesną, europejską lewicą? Sufler milczy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński broni wójta Pcimia. Ma tiki nerwowe _ - Ci, którzy chcą pana wójta zniszczyć, wiedzą, że cierpi na pewną chorobę _ - przekonuje prezes PiS.
Zaskakujące wyznanie suflera Leszka Millera - _ Pana Krzysztofa znam od lat, szkoda by się marnował _ - wyjawił szef Sojuszu. To on teraz pokieruje strategią.
bEahXHpW

Autor jest dziennikarzem Money.pl

bEahXHqq
dziś w money
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)