Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jan Płaskoń
|

Obama na kolana. Cel: Jasna Góra

0
Podziel się:

W sprawie gafy nie wypowiedziały się: koła gospodyń wiejskich i związek sołtysów.

Obama na kolana. Cel: Jasna Góra

I tak przeleciał nam na niczym kolejny tydzień w roku. Obama na początku, Obama na końcu, choć do prawdziwego finito może być jeszcze daleko. Nie wypowiedziały się przecież koła gospodyń wiejskich, związek sołtysów oraz hodowcy kanarków. A marszałkini Kopacz oświadczyła, że pisemne ubolewania prezydenta USA nie wystarczą. Czyli musi nastąpić ciąg dalszy.

Zbliża się sezon pątniczy. Może mister Barack powinien na kolanach pod Jasną Górę. Z obowiązkowym edukacyjnym przystankiem w Auschwitz. Kierownictwo muzeum zmieniło nawet nazwę domeny internetowej, żeby nie kojarzyła się z Polską. Stara domena z rozszerzeniem .pl nadal jednak działa. Czy kierownictwo też powinno przeprosić?

Trzeba być kompletnie pozbawionym rozsądku, żeby założyć, iż prezydent USA celowo chlapnął o _ polskich obozach śmierci _. Ktoś mu to napisał, on bezmyślnie przeczytał. Bo jedynie nad Wisłą się wydaje, że przywódca światowego mocarstwa powinien perfekcyjnie znać niuanse naszego języka.

Swoją drogą ciekawe, jaki termin będzie w użyciu, jeśli śledztwo dowiedzie, że na Mazurach były torturowane osoby podejrzane o terroryzm. Tajne więzienie CIA w Polsce czy polskie więzienie w Starych Kiejkutatch?

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/68/m216900.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;ostro;do;obamy;to;tak;jakby;nie;bylo;hitlera,163,0,1095587.html) *Tusk ostro do Obamy: To tak, jakby nie było Hitlera * - _ Jeśli "polskie obozy śmierci", to z czyich rąk ginęli żołnierze USA? _ - pyta Donald Tusk.

Trzeba być genetycznie napuszonym, żeby przyjąć założenie, iż prezydent USA postanowił uhonorować najwyższym odznaczeniem pamięć o wielkim Polaku w celu obrażenia polskiego narodu. Swoją drogą ciekawe byłoby przebadanie opinii publicznej w kwestii wiedzy o Janie Karskim. Skoro szóstoklasiści nie potrafią przeliczać minuty na sekundy, wynik testu mógłby być porażający. Kto kogo powinien wtedy przepraszać?

Tydzień minął na umacnianiu się w wierze, że jesteśmy wielcy z nadania Boga i historii. W praktyce Białego Domu rzadko bowiem zdarzają się akty ekspiacji. Zwłaszcza wobec zadeklarowanych przyjaciół. Teraz jeszcze cztery tygodnie słodkiego nicnierobienia z powodu Euro 2012, potem kilka tygodni wakacji i trzeba się będzie zmierzyć z realną rzeczywistością.

Polityka historyczna na znaczącym odcinku osiągnęła sukces. Prezydent podpisał ustawę emerytalną, więc polityka futurystyczna też się dopięła zgodnie z wolą Donalda Tuska. Problem w tym, że bezrobocie rośnie teraz, gospodarka schładza się obecnie, a państwo szwankuje już w tylu miejscach, że cerowanie niewiele pomoże. Albo ekipa sprawująca władzę weźmie się do szycia wszystkiego od nowa. Albo jesienią – przy galopującym kryzysie europejskim – okaże się, że łańcuchy wokół sejmu były niewinną igraszką Solidarności.

Praca sama z siebie się nie rozmnoży. Kolejni absolwenci odbierają dyplomy, a tymczasem co miesiąc będzie się wydłużał wiek emerytalny już zatrudnionych. Co miesiąc, a nie za 20 lat, jak nieudolnie przekonywali rządowi piarowcy. Jedynym rozwiązaniem jest stworzenie prawdziwych zachęt dla osób, które chcą same sobie, a przy okazji innym, stworzyć miejsca pracy. Ale tego się nie dokona poprzez kolejne liftingi.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/5/m216837.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prawo;do;bledu;bronia;w;walce;z;urzednikami,108,0,1096812.html) *"Prawo do błędu" pomoże w boju z fiskusem * Urzędy powinny pomagać obywatelom - podkreśla Ruch Palikota.

W czasie, gdy polityczne elity walczyły za oceanem o honor ojczyzny, w Sali Kongresowej odbywał się niezwykły zjazd. Kilkuset byłych przedsiębiorców, zniszczonych przez machinę państwa, założyło stowarzyszenie _ Niepokonani 2012 _. Jednych wykończyły urzędy skarbowe, innych sądy. Po latach bojów dowiedli niewinności, ale z ich firm nic już nie zostało.

Gdy elity prowadziły purystyczny dialog z Białym Domem, właściciel salonu samochodowego powiesił na ścianie taki baner: _ Wypier... nas Urząd Skarbowy Warszawa Targówek na kwotę 1,9 mln zł. Dziękujemy ci zasr... Polsko _. Firma straciła płynność finansową, pracownicy wylądowali na bruku. A szefowa US, zapytana przez dziennikarza, dlaczego od kilku miesięcy zwleka ze zwrotem nadpłaconego podatku VAT, odpowiedziała szczerze, że ustawa pozwala jej podjąć decyzję nawet za sto lat. I jeszcze: że od tej decyzji nie ma odwołania.

Dopóki Platforma nie rozpocznie systemowej rewolucji w zmurszałym państwie, ogarniętym samowolą urzędników mających na podorędziu wyniszczające prawo, każdy tydzień będzie przybliżał społeczną, niekontrolowaną rewolucję.

Donald Tusk rzutem na taśmę błyskawicznie wdrożył ustawę emerytalną. Teraz już nikt nie uwierzy, że nieodpowiedzialna opozycja pospołu ze związkami zawodowymi może mu w czymkolwiek przeszkodzić. Że na radykalne zmiany potrzeba lat. Niepopularną reformę premier ma za sobą. Pora na inne, które wywołają oczywisty aplauz kilkuset osób z Sali Kongresowej, przedsiębiorcy od baneru oraz pozostałych milionów obywateli.

Czytaj więcej w Money.pl
W USA o gafie Obamy: Zdziwienie, szok, apele o... _ Straszliwa obraza _, _ dyplomatyczny kiks _ - nie milkną echa słów prezydenta USA.
Po gafie Obamy chcą zakazu i wysyłają listy Polonijny _ Nowy Dziennik _ wystąpił do Kongresu USA z apelem o uchwalenie rezolucji zakazującej używania określeń _ polskie obozy śmierci _ lub _ polskie obozy koncentracyjne _.
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)