Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja Europejska zadowolona z postępów Albanii i Macedonii Północnej. Są gotowe, by rozpocząć formalne rozmowy o akcesji

Komisja Europejska uznała, że Albania i Macedonia Północna dobrze radzą sobie z zadaniami m.in. w obszarze praworządności. W uznaniu osiągnięć w oficjalnym dokumencie zaleca rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z tymi państwami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Komisarz odpowiedzialny za politykę sąsiedztwa Oliver Varhelyi jest zadowolony z postępów Albanii i Macedonii Zachodniej (Fot: OLIVIER HOSLET)

W czerwcu 2018 r. rada wyznaczyła Albanii i Macedonii Północnej zadania w kilku obszarach. Od ich spełnienia uzależniła losy rozmów na temat akcesji obu tych państw do Unii Europejskiej. W poniedziałek Komisja Europejska przedstawiła informacje na temat postępów w realizacji tych zadań. Oba kraje zasłużyły na pochwałę.

- Prezentujemy dziś aktualizacje dotyczące procesu akcesyjnego Albanii i Macedonii Północnej. Wynika z nich, że oba kraje przyspieszyły prace zbliżające je do Unii Europejskiej. Komisja zdecydowanie popiera swoje zalecenia dotyczące otwarcia negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną i mam nadzieję, że państwa członkowskie podejmą pozytywną decyzję w nadchodzących tygodniach – powiedział Komisarz ds. Sąsiedztwa i Rozszerzenia Olivér Várhelyi cytowany przez oficjalny serwis informacyjny Unii Europejskiej.

W maju 2020 r. z Zagrzebiu odbędzie się szczyt UE, a jednym z omawianych tematów będzie rozszerzenie jej o dwa bałkańskie państwa.

Macedonia zmienia nazwę na Macedonię Północną
Niskie podatki, mało biurokracji. Kraj, który niedawno zmienił nazwę, oferuje świetne warunki dla biznesu

Obejrzyj: UE rocznie traci 170 mld euro. "Są kraje, które mają interes, żeby tego nie zmieniać"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: unia europejska, albania, macedonia północna, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2020

hehesprzedadzą ich dobra za 1 euro i otworzą lidle

02-03-2020

Bari76Naprawde wielki sukces UNI EUROPEJSKIEJ.. ALBANCY JAK WEJDA TO NAPEWNO JA UBOGACA .. SPRZEDAJAC NA KAZDYM ROGU PROCHY...

02-03-2020

nefriProponuję Serbię zamiast Albanii. Półksiężyc jest czymś, czemu nie ufam.

Rozwiń komentarze (19)