Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konfiskata przynosi efekty. Prokuratura w rok zajęła majątek o wartości 2,1 mld zł

Konfiskata rozszerzona to narzędzie, które od trzech lat ma do dyspozycji prokuratura. Pozwala ono przejąć firmę wykorzystywaną do popełniania przestępstw oraz zabezpieczyć mienie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBA)
Konfiskata rozszerzona to narzędzie, które od trzech lat ma do dyspozycji prokuratura. (Fot: cba.gov.pl)

W całym 2019 roku przepisy o konfiskacie rozszerzonej zastosowano aż 668 razy - przypomina Forsal. Prokuratura chętnie sięga więc po ten środek. W ostatnim roku zajęła mienie o łącznej wartości 2,1 mld zł.

Prokuratura Krajowa przedstawiła zarzuty korupcyjne byłej wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu

To rekord, jak wskazuje dziennik, bowiem w poprzednich latach tego typu postępowań było znacznie mniej, a i wartość konfiskaty była niższa. W 2018 przepisy zastosowano 309 razy, zajęte mienie było warte 294,5 mln zł. W roku, w którym organ otrzymał to narzędzie, wykorzystano je 237 razy, zajmując majątek wysokości oko 189 mln zł.

Udaremnili przemyt. Takiej metody jeszcze nie widzieli

W Prokuraturze Krajowej 28 prokuratorów wnioskowało o utajnienie oświadczenia majątkowego

To nie tylko gotówka, ale także samochody, biżuteria, nieruchomości a nawet całe firmy wykorzystywane w celu popełniania przestępstw. Jak podaje Forsal, do tej pory prokuratura zajęła trzy przedsiębiorstwa, którymi w imieniu państwa kieruje nimi zarządca komisaryczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2020

aosteuhZajmowanie mienia przestepcom jest jak najbardziej wskazane, sluszne, godne i sprawiedliwe, a nawet zbawienne dla spoleczenstwa i samych przestepcow. … Czytaj całość

05-03-2020

rabarbarKomunizm nie umarł. Bedziesz niewygodny to Ci wszystko zabiorą, nie podzielisz się to też Ci zabiorą. Pamiętacie pana Kluskę ? Optimus ? On i wielu … Czytaj całość

05-03-2020

eeeNie jest ważne ile zajęła a ile przejęła.

Rozwiń komentarze (204)