Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Olszewski
Krzysztof Olszewski
|
Mecenasem akcji jest: Kongres 590

Kongres 590. Podkarpacie otwarte na innowacje

3
Podziel się:

Podkarpacie jest innowacyjne. Mamy ku temu liczne dowody i chcemy, aby ten trend został podtrzymany – mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Kongres 590. Podkarpacie otwarte na innowacje
Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego (Wirtualna Polska, Krzysztof Olszewski)

Zdaniem marszałka Ortyla województwo podkarpackie musi przygotować się do nowej perspektywy finansowej i nowych środków europejskich.

- Już uruchamiamy myślenie projektowe, na co wydać te fundusze – zdradza Władysław Ortyl podczas 6. edycji Kongresu 590 w Warszawie. – Samo wydanie środków jest dość łatwe, ale ważne jest, żeby te pieniądze wydać celnie. Tak, żeby to służyło przyszłości. Musimy dbać o zieloną gospodarkę. Musimy dbać o nasze środowisko. W tym procesie musi uczestniczyć każdy z nas: zarówno przemysł obecny w regionie jak i mieszkańcy.

Marszałek Ortyl przyznaje, że dziś specjalnością regionu jest m.in. lotnictwo i informatyka, ale w niedalekiej przyszłości ma to być również jakość życia.

- Myślimy o zielonej energii, myślimy o innowacyjnych technologiach medycznych, czy turystyką biznesową. Podkarpacie na to stać – mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Zobacz także: Kongresu 590 – Władysław Ortyl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Mecenasem akcji jest: Kongres 590

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
tiaro
3 lata temu
super offroad w bieszczadach. polecam
cosukinato
3 lata temu
Mówią i piszą o zielonej energii ale rzucają kłody pod nogi. Kiedy zainwestowałem w fotowoltaikę i zaniosłem dokumentację do PGE aby zmienili mi licznik to jakaś totalnie niekompetentna pani w pokoju 11 potraktowała mnie jako zło konieczne, powiedziała, że nie pomoże mi sprawdzić, czy dokumentracja jest kompletna i poprawna pod kątem formalnym. Zostawiłem więc wszystkie "papierki", które przysłała firma montująca FV. Mieli 30 dni na zmianę licznika. Po 33 dniach wysłali do mnie pismo, że czegoś brakuje... gdyby mieli kompetentną kadrę to by to jakoś szło sprawniej...
As3
3 lata temu
Podkarpacie i innowacyjność? Już pędzę inwestować.