Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Koniec roku szkolnego. Premier apeluje do uczniów: "Mówcie dobrze o Polsce"

26
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki brał udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Chełmie. Zwrócił się z apelem do uczniów: "Gdziekolwiek będziecie, mówcie dobrze o Polsce". Minister edukacji z kolei odniósł się do pensji nauczycieli.

Premier Mateusz Morawiecki w Chełmie
Premier Mateusz Morawiecki w Chełmie (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)

W tym roku rok szkolny kończy się wcześniej i wakacje właśnie rozpoczyna prawie 5 mln uczniów. W całym kraju trwają uroczyste apele z rozdaniem świadectw uczniom.

Tylko dobrze o Polsce

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z uczniami i nauczycielami II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie oraz przedstawicielami kuratorium i władzami miasta.

- Drodzy uczniowie, nauczyciele i rodzice, mam wiele wspomnień z czasów szkolnych, ale na pewno zazdroszczę Wam tych wakacji, które są przed wami - powiedział premier podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Podczas wystąpienia zwrócił się do uczniów ze szczególnym apelem. - Gdziekolwiek będziecie, mówcie dobrze o Polsce. Uczciwie pokazując jej piękno - piękno przyrody, piękno historii i piękno ludzi, którzy tu mieszkają.

Premier nawiązał również do patrona liceum gen. Gustawa Orlicz-Dreszera wykazując na jego interdyscyplinarność. Życzył uczniom, aby jego wzorem poszerzali swoje horyzonty, bo, jak stwierdził, specjalizacja to dobra rzecz, ale potrzeba też szerokiej wiedzy.

Zobacz także: Obejrzyj:Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz za wznowieniem akcji we wrześniu

Podwyżki dla nauczycieli

Nie tylko szef Rady Ministrów był dziś w szkole. W szkole podstawowej w Ogrodniczkach był minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, który oprócz tradycyjnych życzeń udanych wakacji i gratulacji na koniec roku szkolnego składanych uczniom, zwrócił się także do nauczycieli.

- Będę starał się pomóc, aby ta ciężka praca nauczycieli była doceniana, także materialnie - zapowiedział szef MEN. - Jesteśmy w trakcie realizowania porozumienia zawartego z "Solidarnością", które w poważny sposób podwyższą wynagrodzenia nauczycieli. Wiem, że jest to mniej niż się państwo spodziewali i chcieliby. Też bym chciał, aby te podwyżki były wyższe.

Jak dodał minister Piontkowski, jest jednak czas, aby rozmawiać i w miarę możliwości stopniowo zwiększać zarobki polskiego nauczyciela.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
StellaAnoda
4 lata temu
Jestem Polką i jestem z tego dumna. Brawo premier!
Ja
4 lata temu
Pracuję już 25 lat. Na początku po studiach zarabiałam poniżej najniższej krajowej, teraz nie zarabiam średniej. Ile jeszcze mam czekać na dobrą pensję, ile lat mam jeszcze pracować jakbym była bez kwalifikacji, chociaż mam studia magisterskie, podwójne podyplomowe i kilka kursów kwalifikacyjnych?
Wanda
4 lata temu
Zamiast zastanawiam się, jak promować lgbt w szkołach, powinniśmy się zastanowić, jak poszerzyć wiedzę młodzieży w zakresie polskiej tradycji, kultury, dziedzictwa. Nie, nie jestem przeciwko tolerancji. I nie jestem za epatowaniem męczeńską historią. Ale my po prostu mamy różne obszary, w których mamy się czym pochwalić i trzeba to promować, żeby świadomość nie umarła wraz ze starszymi pokoleniami.
elNina
4 lata temu
Jest dobrym mówcą, to moim zdaniem ważne w przypadku premiera. Zresztą tzw. Kaczor tez jest dobrym mówcą.
Loko
4 lata temu
Morawiecki operuje narracją prawdziwego patrioty a nie jakiegoś frajera, któremu zależy tylko na tym, żeby się przypodobać określonym siłom. Dobre przemówienie. Niektórzy mu zarzucają brak charyzmy, ale to gucio prawda. Największa charyzma kryje się w przesłaniu a nie w przesadnej gestykulacji i temu podobnych bajerach.
...
Następna strona