Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koniec spacerów. Zakaz wstępu do lasów

359
Podziel się

Do 11 kwietnia zakazuje się wstępu do lasów. Decyzję taką Lasy Państwowe wydały na prośbę ministerstwa środowiska. Egzekwować zakaz będą Straż Leśna i Straż Parków Narodowych.

Takie widoki będziemy mogli oglądać najwyżej na zdjęciach - i tak co najmniej do 11 kwietnia
Takie widoki będziemy mogli oglądać najwyżej na zdjęciach - i tak co najmniej do 11 kwietnia (Fotolia)
bErFLKRN

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte" - informuje na Facebooku ministerstwa środowiska.

Ministerstwo zauważyło, że "mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe".

bErFLKRP

"Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie" - napisano.

Nie jest to prośba o powstrzymanie się, lecz stanowczy zakaz, którego egzekwowaniem zajmą się Straż Leśna i Straż Parków Narodowych.

bErFLKRV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErFLKSq
gospodarka
KOMENTARZE
(359)
józef
rok temu
czyli od jutra już można wchodzić do lasu?
dfr
rok temu
Dramat. Lepiej dotlenić się pod biedronką stojąc w kilometrowej kolejce przez 1.5 godziny w celu zaspokojenia niezbędnej potrzeby życiowej.
kornik
rok temu
jak będą wycinać resztę lasow to nikt nie zaprotestuje
bErFLKSr
jjach
rok temu
Denna decyzja. My z żoną od lat wypoczywamy spacerując po lasach i to baaaardzo głęboko w tych lasach. Bardzo rzadka spotykamy kogokolwiek (nie licząc dzikiej zwierzyny). Dlaczego ta najukochańsza forma rekreacji jest nam zakazana? Jakie jest niebezpieczeństwo? Dla kogo? Dlaczego?
Właściciel la...
rok temu
Proszę pisać precyzyjnie. Zakaz dotyczy wstępu do lasów państwowych. Do mojego lasu pojadę kiedy będę chciał.
...
Następna strona