Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koniec spacerów. Zakaz wstępu do lasów

359
Podziel się:

Do 11 kwietnia zakazuje się wstępu do lasów. Decyzję taką Lasy Państwowe wydały na prośbę ministerstwa środowiska. Egzekwować zakaz będą Straż Leśna i Straż Parków Narodowych.

Takie widoki będziemy mogli oglądać najwyżej na zdjęciach - i tak co najmniej do 11 kwietnia
Takie widoki będziemy mogli oglądać najwyżej na zdjęciach - i tak co najmniej do 11 kwietnia (Fotolia)

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte" - informuje na Facebooku ministerstwa środowiska.

Ministerstwo zauważyło, że "mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe".

"Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie" - napisano.

Nie jest to prośba o powstrzymanie się, lecz stanowczy zakaz, którego egzekwowaniem zajmą się Straż Leśna i Straż Parków Narodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(359)
józef
4 lata temu
czyli od jutra już można wchodzić do lasu?
dfr
4 lata temu
Dramat. Lepiej dotlenić się pod biedronką stojąc w kilometrowej kolejce przez 1.5 godziny w celu zaspokojenia niezbędnej potrzeby życiowej.
kornik
4 lata temu
jak będą wycinać resztę lasow to nikt nie zaprotestuje
jjach
4 lata temu
Denna decyzja. My z żoną od lat wypoczywamy spacerując po lasach i to baaaardzo głęboko w tych lasach. Bardzo rzadka spotykamy kogokolwiek (nie licząc dzikiej zwierzyny). Dlaczego ta najukochańsza forma rekreacji jest nam zakazana? Jakie jest niebezpieczeństwo? Dla kogo? Dlaczego?
Właściciel la...
4 lata temu
Proszę pisać precyzyjnie. Zakaz dotyczy wstępu do lasów państwowych. Do mojego lasu pojadę kiedy będę chciał.
...
Następna strona