Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kontrowersyjny biznesmen rozpycha się w spółce. Mazgaj zdecyduje o zarządzie Vistuli

22
Podziel się:

Oficjalnie ma nieco ponad 8 proc. udziałów w grupie VRG (m.in. Vistula), ale to nie przeszkadza Jerzemu Mazgajowi w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących przyszłości spółki. Właśnie dostał specjalne upoważnienie, odpowiada za rekrutację do zarządu.

Jerzy Mazgaj steruje Vistulą. Dostał ważne upoważnienie
Jerzy Mazgaj steruje Vistulą. Dostał ważne upoważnienie (PAP, PAP/Stach Leszczyński)
bEDaXexx

Choć znany biznesmen oficjalnie ma tylko 8,3 proc. akcji odzieżowej grupy, to wywiera na nią coraz większy wpływ. Zmienia zarząd ceniony przez rynek - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Vistula w ostatnich 10 lat zrobiła ogromny postęp, zmieniając się w grupę VRG, szybko zwiększała liczbę sklepów, przejmowała kolejne marki, a także zmniejszała zadłużenie i poprawiała wyniki. Prezesem spółki w tym czasie był Grzegorz Pilch, z kolei przewodniczącym rady nadzorczej - wspomniany Jerzy Mazgaj.

bEDaXexz

W 2019 r. przychody spółki wzrosły aż o 32,4 proc. i przekroczyły próg 1 mld zł. Mimo świetnych wyników finansowych, 30 grudnia rezygnację - bez podania przyczyny - złożył Mateusz Żmijewski, menedżer związany z grupą od dwóch dekad. Zaczynał jako analityk finansowy, szybko został członkiem zarządu, a od 2008 r. był wiceprezesem odpowiedzialnym za finanse.

Zobacz także: Obejrzyj: Strefy ekonomiczne. Czym rząd zachęca inwestorów?

Jeszcze większe zaskoczenie wywołał komunikat opublikowany 21 stycznia "w sprawie wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego w celu uzupełnienia i ukształtowania docelowego składu zarządu nowej kadencji". Czytamy w nim, że to Jerzy Mazgaj dostał upoważnienie od rady nadzorczej do "podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do wykonania postanowień uchwały".

bEDaXexF

Jak głosi komunikat, w szczególności upoważnienie dotyczy "zawarcia i wykonania umowy z podmiotem zewnętrznym, której przedmiotem będzie poszukiwanie kandydatów na członków zarządu przez wybranego doradcę personalnego specjalizującego się w procesach rekrutacyjnych na stanowiska zarządcze".

- To zwyczajny proces rekrutacyjny, wynikający z rosnących potrzeb VRG. Spółka jest większa, ma przed sobą nowe wyzwania, więc chcemy po prostu wzmocnić zarząd i przystosować go do większej skali działalności oraz podzielić kompetencje w taki sposób, by poszczególni menedżerowie byli skupieni na swoich działkach - zapewnia w "Pulsie Biznesu" Jerzy Mazgaj.

I dodaje, że on w nowym procesie rekrutacyjnym nie ma zamiaru startować. - Ja już przekroczyłem 60 lat, pora raczej być rentierem niż menedżerem - twierdzi Mazgaj.

bEDaXexG

Formalnie w poszukiwaniu przez szefa rady nadzorczej kandydatów na członków zarządu nie ma nic niezwykłego. Tu jednak sugeruje to pęknięcie tandemu współpracującego od wielu lat. Rozmówcy "PB" już wcześniej zwracali uwagę, że w spółce ukształtował się odrębny od zarządu ośrodek decyzyjny.

- Jerzy Mazgaj ma duże biuro w siedzibie VRG i po tym, jak upadła Alma, coraz mocniej angażuje się w bieżącą działalność spółki. W Almie był jednak większościowym akcjonariuszem, a tu nie ma nawet 10 proc. akcji. Ta sytuacja odbija się na menedżerach i irytuje niektórych inwestorów finansowych - czytamy w "PB", który powołuje się na zbliżone do spółki źródło.

Jerzy Mazgaj przez długie lata utrzymywał się na liście 100 najbogatszych Polaków, ostatnio wiedzie mu się nieco gorzej, co nie zmienia faktu, że wciąż jest bogatym i bardzo wypływowym przedsiębiorcą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDaXeya
KOMENTARZE
(22)
Ludwik
2 lata temu
Jak tam zaległe wypłaty dla pracowników Almy? Pozowanie z koniakiem i cygarem coś się już skończyło..
mijanka
2 lata temu
Szacun! Nie mazgaił sie, jak inni tylko, wzioł sie do roboty i nauczył, rozumisz, Polaków luksusu w Almie. W Kredensie nauczył tradycyjnej galicyjskiej, prosze ja Ciebie, bidy. Tego ni ma, tamtego ni ma. Jak to chodziło? Kruk Bauerowi oka nie wykole?;-);-). No to teraz Jurek robi w garniturach. Rzondzi;-)
chris
2 lata temu
Vistula to słabe garnitury za wysoką cenę.
bEDaXeyb
Kiewf
2 lata temu
Będą nowe miejsca dla pisu
12345
2 lata temu
no nie bądź Pan mazgaj i za mordę mniejszość
...
Następna strona