Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Kara za kopalnię Turów. Komisja Europejska wezwała Polskę do zapłaty 25 mln euro

254
Podziel się:

Komisja Europejska miała wezwać Polskę do zapłaty 25 mln euro, podała dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Jest to kara za niewstrzymanie wydobycia węgla w kopalni Turów w gminie Bogatynia. Polska miała wstrzymać wydobycie w związku ze skargami Czechów dotyczących wpływu działania kopalni m.in. na stan wód po stronie czeskiej.

Kara za kopalnię Turów. Komisja Europejska wezwała Polskę do zapłaty 25 mln euro
Działanie Kopalni Turów miało zostać wstrzymane
bFgjnIjV

Komisja Europejska wezwała Polskę do zapłaty kary w związku z niezatrzymaniem działania kopalni Turów przy granicy z Czechami. O wezwaniu poinformowała korespondentka radia RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. Według dziennikarki kwota, jakiej ma domagać się od strony Polskiej KE, to już 25 mln zł euro.

Polska za każdy dzień działania kopalni Turów musi płacić pół miliona euro

"Ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, Polska zostaje obowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 500 000 euro dziennie" – poinformował we wrześniu w komunikacie prasowym Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

bFgjnIjX
Zobacz także: Emerytury stażowe szkodliwe dla systemu? "Projekt trzeba zmienić"

Czy Polska zapłaci UE?

Politycy Solidarnej Polski, w kontekście kar nałożonych na Polskę, zapowiadali, że Polska nie zapłaci ani eurocenta, a do tego strona polska miałaby wstrzymać wpłaty składek do unijnej kasy. Takie pomysły skomentował dla money.pl prawnik Andrzej Nowak-Far.

bFgjnIkd

- Polski rząd może zdecydować o wstrzymaniu wpłat do kasy unijnej, ale to będzie ślepa uliczka - narośnie dług międzynarodowy, który jest zawsze do ściągnięcia. W tym wypadku, hipotetycznie, narastanie takiego długo może zatrzymać jedynie wynegocjowanie wyjścia Polski z UE. Wstrzymanie dotacji byłoby prymitywnym ruchem, w tym wypadku mówimy tylko o pozornej korzyści – mówił kilka tygodni temu money.pl Nowak-Far.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFgjnIky
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(254)
rysio
2 miesiące temu
Jak zapłacimy to w następnej kolejności UE z swoim wymiarem sprawiedliwości może nakazać w terminie miesięcznym nakaz opuszczenia granic Polski przez Polaków,a co.
Krzysztof Bal...
2 miesiące temu
"Takie pomysły skomentował dla money.pl prawnik Andrzej Nowak-Far." Świetny 'ekspert'. Taki nie za rzetelny. Dla niezorientowanych - to był wiceminister w Rządzie PO-PSL...
Ben
2 miesiące temu
Inne sa problemy wyzszej wagi ale co polske i polakow tylko karac karac i to ma byc unnija to chyba pomylką bylo tam wstepowac co nie
bFgjnIkz
Historyk
3 miesiące temu
Dajmy sobie wreszcie spokój z UE, prawda jest taka że to oni nas potrzebują, nie my ich :)
ninek
3 miesiące temu
Niech Morawiecki zapłaci z Obajtkiem!!!! Wtedy szybko dogadaliby się z UE
...
Następna strona