Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Korki na autostradzie. Kierowcy czekają przed bramkami

15
Podziel się:

Przed bramkami do poboru opłat na autostradzie A1 tworzą się spore korki. Na przejazd trzeba czekać pół godziny.

Korki na autostradzie. Kierowcy czekają przed bramkami
Korek na autostradzie. Kierowcy czekają, żeby zapłacić. (Getty Images, Karol Serewis, SOPA Images, LightRocket)
bELgqizp

Korki tworzą się przy wjeździe na płatny odcinek trasy w kierunku Gdańska i przy zjeździe z tego odcinka w stronę Łodzi.

Kolejki w kierunku Gdańska tworzą się od rana. Jak podaje Centrum Kontroli Ruchu A1, na przejazd przez bramkę trzeba czekać ok. 30 minut.

Korki w stronę Łodzi zaczęły się tworzyć dopiero wczesnym popołudniem. Tutaj czas oczekiwania jest krótszy - ok. 15 min.

bELgqizr
Zobacz także: Wakacyjne korki na autostradach. Bramki do likwidacji, powstaje nowy system

Trwają wakacje, więc natężenie ruchu nad morze i z powrotem jest duże. Żeby zapłacić za wjazd na płatny odcinek, kierowcy muszą się zatrzymać. Zwykle pobieranie opłaty trwa chwilę, ale przy dużym ruchu może spowodować tworzenie się kolejek.

Północny odcinek A1 z Rusocina koło Gdańska do Nowej Wsi koło Torunia jest płatny, a przejazd dalszą częścią trasy w kierunku Łodzi - darmowy.

bELgqizx

Upłynnić ruch na autostradach i wyeliminować sezonowe korki przy wjeździe na płatne odcinki miał nowy system poboru opłat.

Kierowcy mieliby dwie możliwości zapłacenia za przejazd. Pierwsza - kupując elektroniczny bilet w kioskach lub na stacjach benzynowych. Druga opierałaby się na danych geolokalizacyjnych pojazdu przekazywanych do Systemu Poboru Opłaty Elektronicznej KAS za pomocą stosownych urządzeń lub bezpłatnej aplikacji mobilnej.

Ustawa została przyjęta przez Sejm, ale odrzucił ją Senat. Teraz czeka na ponowne rozpatrzenie przez posłów.

bELgqizy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELgqizS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Kaitek54
3 miesiące temu
Nie jeżdżę po polskich autostradach i to mnie buduje jak mozna płacić podatek i opłatę za autostrade co nato prawnicy oswieconej i inne papugi
500+
3 miesiące temu
Autostrady powinny być tylko dla polityków i ich rodzin !!!
Assam
3 miesiące temu
Placimy podatek w paliwie. Wybudowali z naszych podatkow a ktosok kase doi. Dlaczego?
bELgqizT
Mk80
3 miesiące temu
Opłata elektroniczna jest działa słabo bo niema specjalnych bramek z poborem automatycznym dla posiadaczy AUTOPAY i tak stoją w korku jak wszyscy to po co mi aplikacja skoro nie mam szybkiego przejazdu a wystarczyła by jedna bramka bez obsługi dobrze oznakowana A wjazd bez apki wysoki mandat
Wolf
3 miesiące temu
Wczoraj wieczorem na bramkach we Wrocławiu (A4) 5km korka pokonanego w tempie stop&go zajęło mi 1 godzinę, a delej też horror, bo "kierowcy" uznali, że lewy pas jest idealny do jazdy w tempie 110-120km/h Gdzie milicja ?