Notowania

Koronawirus. Apel w sprawie płatności bezgotówkowych

Komisja Nadzoru Finansowego wystosowała apel o pilne podniesienie płatności bezgotówkowych do 100 zł. Powód to profilaktyka. Na banknotach i monetach może rozprzestrzeniać się koronawirus.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
KNF apeluje o zwiększenie limitu płatności bezgotówkowych. (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

Przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski zwrócił się przy pomocy Twittera do NBP o "wsparcie działań mających na celu wspomagania profilaktyki rozprzestrzeniania się koronawirusa poprzez umożliwienie stosowania podwyższonych limitów dla transakcji bezstykowych niewymagających użycia PIN".

Przygotowania do zwiększenia limitu trwają już od dwóch lat. Niewykluczone, że już niebawem w sklepach zapłacimy za zakupy zbliżeniowo bez PIN do kwoty 100 zł.

Visa i Mastercard mają zgodę od NBP na podniesienie limitu. Jednak cały czas pojawiały się pewne przeszkody, by wprowadzić zmianę w życie. Bankowcy powoływali się m.in. na unijną dyrektywę PSD2, która niedawno weszła w życie.

Tymczasem niedawno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała ostrzeżenie dotyczące używania gotówki. Powodem jest to, że na monetach i banknotach może rozprzestrzeniać się wirus.

Obejrzyj: Koronawirus doprowadził do zamknięcia szkół. "Musimy podjąć radykalne kroki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

EuropejczykKażdy myślący człowiek po kryzysie w 2008 zaopatrzył się w portfel wygranych kryptowalut. Zrozumcie, że banki nie są potrzebne! Pranie brudnych … Czytaj całość

12-03-2020

POLAKKAZY PLACI JAK CHCE MAMY WYBOR A NIE NAZUCANIE

12-03-2020

dfkNo tak, na banknotach i monetach się przenosi, a na klawiaturze terminala już nie ! Co za bzdury.

Rozwiń komentarze (200)