Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

Koronawirus. Nowe dane. Liczba zgonów znowu wyższa. COVID-19 wciąż zabija Polaków

28
Podziel się

Rośnie liczba zakażeń i rośnie liczba zgonów. Polaków wciąż umiera rekordowo dużo i o wiele więcej niż w ubiegłych latach – pokazują najnowsze dane.

Koronawirus. Nowe dane. Liczba zgonów znowu wyższa. COVID-19 wciąż zabija Polaków
Koronawirus. W styczniu 2021 roku było to 48,5 tys. zgonów, a w grudniu 54 tys. (Getty Images, Fabrizio Villa )
bDRZuket

Według wstępnych danych Ministerstwa Cyfryzacji, w lutym zmarło 39,7 tys. osób. Rok temu w tym samym czasie zanotowano 34,1 tys.

Jednak porównując z liczbą zgonów w poprzednich miesiącach w lutym zanotowano zdecydowany spadek liczby zgonów. W styczniu 2021 roku było to 48,5 tys., a w grudniu 54 tys.

bDRZukev

Ze wstępnych danych wynika, że za nami najlepszy miesiąc od września. Najbardziej liczba zgonów spadła – licząc miesiąc do miesiąca – wśród mężczyzn 65+. W tej grupie zanotowano spadek o 19 proc.

– Niestety i tak to więcej niż rok temu. Oznacza to, że po lutym, suma zagonów za ostatnie 12 miesięcy jeszcze bardziej zbliży się do pól miliona – wskazuje Rafał Mundry, analizujący te liczby od miesięcy.

Jak wynika z analiz money.pl, od początku roku nie było jednego dnia i tygodnia, by wystawiona liczba aktów zgonu nie była większa, niż wynosi wieloletnia średnia dla naszego kraju. Urzędy stanu cywilnego wciąż wystawiają akt zgonu za aktem zgonu, dokument za dokumentem.

bDRZukeB

A to właśnie statystyki zgonów najlepiej pokazują skalę pandemii w danym kraju. Powód jest prosty. W żadnym stopniu liczby wystawionych aktów zgonu nie zależą od liczby przeprowadzonych testów. Pokazują pełen obraz umieralności w Polsce - choć oczywiście uwzględniają i śmierć naturalną, i śmierć spowodowaną wypadkiem, i śmierć w wyniku COVID-19 oraz chorób współistniejących.

Zobacz także: Ceny prądu w Polsce. Gdyby nie regulacje, byłoby jeszcze drożej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRZukeW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Brak slow na ...
miesiąc temu
Dlaczego w styczniu 2019 nie zamknieto wszystkiego skoro umarlo wtedy tyle co teraz w lutym? Kpina. Za pieniadze piarowe robi sie z ludu durniow. Usmiercono dziesiatki tysiecy ludzi odcinajac ich wiosna zeszlego roku od sluzby zdrowia
dron
miesiąc temu
Nasz ukochany Przywódca, nasze Słońce Narodu i jego wspaniały Rząd znów w tym roku w sposób znaczący zmniejszą deficyt finansów ZUS. Chwała naszemu przywódcy.
Realista
miesiąc temu
ZUS zmniejszy swój deficyt. Czyżby to już efekt rządowego programu EMERYT -
bDRZukeX
xeas
miesiąc temu
I tak dziwne, że nie wszystkie zgony to covid, w końcu za tą chorobę leci duża kasa dla szpitali, lekarzy, polityków..
Zenon
miesiąc temu
Skoro na rzekomego covida umieralo w lutym srednio dziennie ok 200 to dlaczego nie ma przyrostu o 6 tys do np sredniej z stycz-marz zeszlego roku tylko jest plus 500-800?
...
Następna strona