Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Koronawirus. Disney dogadał się ze związkami. Niezaszczepieni do zwolnienia

147
Podziel się:

COVID-19. Disney zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi na Florydzie. Wszyscy jego pracownicy mają być zaszczepieni do 22 października. W Disneyworld na Florydzie mają pracować tylko w pełni zaszczepieni.

Koronawirus. Disney dogadał się ze związkami. Niezaszczepieni do zwolnienia
Disney zawał porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie szczepień (Adobe Stock, Saturnino Perez Garrido)

Disney dogadał się ze związkami zawodowymi w sprawie szczepień pracowników Disneyworld na Florydzie. CNBC informuje, że związki zobowiązały się do tego, żeby pracownicy byli w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 do 22 października 2021 roku.

Miesiąc temu Disney poinformował o tym, że chce, żeby wszyscy pracownicy godzinowi, niezależnie od formy zatrudnienia i uzwiązkowienia, byli w pełni zaszczepieni do końca września. Na razie wyraziły na to zgodę jedynie związki zawodowe na Florydzie.

Service Trades Council, który składa się z sześciu związków zawodowych, reprezentuje 43 tys. pracowników Disneya na Florydzie.

Zobacz także: Składka zdrowotna. "Drastyczna zmiana. Wzrost obciążeń o kilkaset procent"

Związki poinformowały o tym, że pracownicy, którzy nie mogą przyjąć szczepionek z powodów zdrowotnych lub "swoich przekonań religijnych", zostaną zwolnieni - informuje CNBC.

Kilka tygodni temu amerykańska stacja CNN zwolniła kilku pracowników po tym, jak przyszli do biura mimo braku szczepień. Amerykanie powołali się na wewnętrzne regulaminy sanitarne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(147)
Nikola
2 lata temu
"... amerykańska stacja CNN zwolniła kilku pracowników po tym, jak przyszli do biura mimo braku szczepień. Amerykanie powołali się na wewnętrzne regulaminy sanitarne." - już przegrała sprawę w sądzie i stacja musiała wycofać sie z tego oraz wypłacić odszkodowanie.
halo?
2 lata temu
Ktoś ma zamiar poprawić błąd w tłumaczeniu w artykule kiedyś? Czy dopiero jak się zgłosi gdzieś indziej że money.pl przeprowdza dezinformacje i przeinacza słowa zagranicznych firm to się obudzicie?
Dexi
2 lata temu
Droga redakcjo, źle przetłumaczyliście artykuł z jakiejś angielskiej strony. Ci, którzy nie mogą się zaszczepić z powodów religijnych i zdrowotnych NIE zostaną zwolnieni. Zostaną zwolnieni z obowiązku szczepienia się.
jazmig
2 lata temu
Na Florydzie jest zakaz sprawdzania, czy ktoś był szczepiony. Money kłamie
Draba
2 lata temu
Nie wierzę w te brednie. Fake nius jak nic. Podsycanie do nienawiści
...
Następna strona