Sebastian Ogórek

Koronawirus. Duże koncerny mogą wykorzystać sytuację. "Przejęcia są możliwe"

- Tarcza trochę uspokoiła sytuację, ale najważniejsze jest utrzymanie płynności finansowej – mówi Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności. W programie "Money. To się liczy" dodał, że jeśli tarcza nie pomoże w utrzymaniu tej płynności, problem będzie się powiększał. – Jeśli polska tarcza okaże się za słaba w porównaniu na przykład z niemiecką tarczą, to może się okazać, iż będziemy mieli do czynienia z przejęciami polskich firm przez zagraniczne podmioty – dodał Andrzej Gantner.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie