Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. LOT ściągnie Polaków do domu z 21 kierunków

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że tylko na sobotę planowany jest powrót naszych rodaków z 21 kierunków. Mamy pełną listę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
MSZ poinformowało, że tylko na sobotę planowany jest powrót naszych rodaków z 21 kierunków.

Operacja #LOTdoDomu, czyli ściągnięcia naszych rodaków do kraju, trwa już od tygodnia (od 15 marca), od zamknięcia granic Polski. Tylko na sobotę 21 marca planowane są rejsy z 21 kierunków - podaje MSZ.

Polonus będzie woził Polaków wracających do kraju.
Lot sprowadza Polaków do kraju. Autobusy Polonus będą ich rozwozić z lotniska

Lista obejmuje kraje europejskie, jak i dalsze - Stany Zjednoczone, Indie czy Katar. Oto pełna lista:

Jak informuje Marcin Przydacz, podsekretarz Stanu w MSZ, do Polski wróciło już ponad 20 tys. Polaków. - Kolejne 10 tys. ma już zarezerwowane bilety. Chęć powrotu LOT-em zgłasza kolejne 45 tys. Kiedy wczoraj w końcu niektóre państwa zaczęły realizować te kilka lotów UCPM - w Polsce było już ponad 15 tys. podróżnych z ponad 100 rejsów - wyjaśnia na Twitterze.

Koronawirus. Pakiet antykryzysowy. "20 proc. obniżki pensji, ale nie dla wszystkich"

Przewoźnik organizuje loty ewakuacyjne dla Polaków , którzy pozostali za granicą i z powodu zawieszenia większości lotów nie są w stanie wrócić.

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostały krajowe i międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze.
Koronawirus. Z LOT-em do domu trochę taniej. Po fali krytyki linie poprawiają cennik

Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez LOT podróżujący zapłacą zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 - 800 zł w granicach Europy i 1 600 - 2 400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2020

pracownik medycznyRząd sprowadza do Polski z wielu kierunków świata dziesiątki tysięcy osób będących potencjalnymi zarażonymi koronawirusem lub, u których już występują … Czytaj całość

21-03-2020

buuuuwyjaśnijcie mi po co???po wylądowaniu na lotnisku jest morze ludzi,,,to sytułacja nadzwyczajna chodzi o izolacje ,,skoro zostały zamknięte granice to … Czytaj całość

21-03-2020

nexa ktos ich sprawdza na wirusa chyba nie ???

Rozwiń komentarze (17)