Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Witold Ziomek
Witold Ziomek
|

Kwarantanna w Niemczech. Kluczowy instytut uznał Polskę za obszar ryzyka

324
Podziel się

Od soboty osoby wjeżdżające z Polski do Niemiec będą musiały mieć negatywny wynik testu na korornawirusa lub przejść 14-dniową kwarantannę. Za nieprzestrzeganie tych przepisów grozi 25 tys. euro kary. Jak wynika z informacji money.pl, Niemcy uznają już całą Polskę za obszar zagrożony.

Kwarantanna w Niemczech. Kluczowy instytut uznał Polskę za obszar ryzyka
Obowiązkowa kwarantanna po przekroczeniu granicy. (Getty Images)
bDBavVjF

W czwartek niemiecki Instytut Roberta Kocha uznał Polskę za teren zagrożony - wynika z informacji money.pl. To oznacza, że osoby przekraczające granicę będą musiały poddać się dodatkowym restrykcjom. Nowe obszary ryzyka obowiązywać będą od soboty 24 października, od godz. 12.

To gigantyczna zmiana. Osoby przyjeżdżające do Niemiec z terenów uznanych za zagrożone - czyli niebawem z Polski - mają obowiązek podania swojego adresu pobytu miejscowemu urzędowi ds. zdrowia i przedłożenia negatywny wynik testu na koronawirusa. O obostrzeniach decydują w tym wypadku kraje związkowe.

Test musi być wykonany przynajmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

bDBavVjH
Zobacz także: Koronawirus namieszał na rynku pracy. Problemy dla migrantów zarobkowych

Osoby, które nie mają zrobionego testu, muszą się poddać 14-dniowej kwarantannie.

I w Niemczech przepisy te są pilnie przestrzegane. Za niepodporządkowanie się temu obowiązkowi grozi kara do 25 tys. euro.

bDBavVjN

Test na koronawirusa osoby przybywające do Niemiec mogą zrobić w samych Niemczech, np. na lotnisku czy w pobliżu dworca kolejowego. Warto podkreślić, że dla osób przybywających ze stref ryzyka takie testy będą darmowe.

Testom ani kwarantannie nie muszą się poddawać osoby, które przejeżdżają przez terytorium Niemiec.

- Trzeba się przygotować na to, że takie rozwiązania będą wprowadzane przez różne kraje - mówi w rozmowie z money.pl wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. - Jesteśmy w trudnej sytuacji, liczba zachorowań rośnie, dlatego odradzamy wszelkie podróże, które nie są konieczne.

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy na listę stref ryzyka trafiły polskie województwa: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Od czwartku za taką strefę uważane jest całe terytorium Polski.

bDBavVjO

Za strefę ryzyka instytut Kocha uznał też m.in. całe Niderlandy, Słowację, Maltę i niemal całą Francję. Na liście też jest już Szwajcaria.

bDBavVki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(324)
Jak
3 miesiące temu
Dzisiaj tylko maseczka. Jutro tylko test. Pojutrze tylko szczepionka.
Piot
3 miesiące temu
Do Polski się nie wraca. Z Polski się wyjeżdża.
darek
3 miesiące temu
to nie jest pełna informacja, raczej ma zasiać ferment
bDBavVkj
szczery
3 miesiące temu
Obostrzenia! Jak mnie denerwuje to słowo! Przed oczami widzę osobę ostrzącą nóż. Czy nie można pisać po polsku? Nie obostrzenia tylko nakazy!
Adam
3 miesiące temu
To dlatego , że Niemcy nie znają języka polskiego. Trzeba wiadomości emitować również w języku niemieckim. Wtedy zrozumieją, jak rząd pis-u świetnie sobie radzi z wirusem i od razu trafimy na zieloną listę i granice będą otwarte.
...
Następna strona