Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
22.10.2020 11:58

Kwarantanna w Niemczech. Kluczowy instytut uznał Polskę za obszar ryzyka

Od soboty osoby wjeżdżające z Polski do Niemiec będą musiały mieć negatywny wynik testu na korornawirusa lub przejść 14-dniową kwarantannę. Za nieprzestrzeganie tych przepisów grozi 25 tys. euro kary. Jak wynika z informacji money.pl, Niemcy uznają już całą Polskę za obszar zagrożony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Obowiązkowa kwarantanna po przekroczeniu granicy.

W czwartek niemiecki Instytut Roberta Kocha uznał Polskę za teren zagrożony - wynika z informacji money.pl. To oznacza, że osoby przekraczające granicę będą musiały poddać się dodatkowym restrykcjom. Nowe obszary ryzyka obowiązywać będą od soboty 24 października, od godz. 12.

To gigantyczna zmiana. Osoby przyjeżdżające do Niemiec z terenów uznanych za zagrożone - czyli niebawem z Polski - mają obowiązek podania swojego adresu pobytu miejscowemu urzędowi ds. zdrowia i przedłożenia negatywny wynik testu na koronawirusa. O obostrzeniach decydują w tym wypadku kraje związkowe.

Test musi być wykonany przynajmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Koronawirus namieszał na rynku pracy. Problemy dla migrantów zarobkowych

Osoby, które nie mają zrobionego testu, muszą się poddać 14-dniowej kwarantannie.

I w Niemczech przepisy te są pilnie przestrzegane. Za niepodporządkowanie się temu obowiązkowi grozi kara do 25 tys. euro.

Test na koronawirusa osoby przybywające do Niemiec mogą zrobić w samych Niemczech, np. na lotnisku czy w pobliżu dworca kolejowego. Warto podkreślić, że dla osób przybywających ze stref ryzyka takie testy będą darmowe.

Testom ani kwarantannie nie muszą się poddawać osoby, które przejeżdżają przez terytorium Niemiec.

- Trzeba się przygotować na to, że takie rozwiązania będą wprowadzane przez różne kraje - mówi w rozmowie z money.pl wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. - Jesteśmy w trudnej sytuacji, liczba zachorowań rośnie, dlatego odradzamy wszelkie podróże, które nie są konieczne.

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy na listę stref ryzyka trafiły polskie województwa: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Od czwartku za taką strefę uważane jest całe terytorium Polski.

Za strefę ryzyka instytut Kocha uznał też m.in. całe Niderlandy, Słowację, Maltę i niemal całą Francję. Na liście też jest już Szwajcaria.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2020

TomI co wielbiciele Niemiec? Mysleliscie że unas jest ciężko że rząd taki zły, to teraz zobaczycie w Niemczech, znowu będziecie uciekać do Polski haha

22-10-2020

JakDzisiaj tylko maseczka. Jutro tylko test. Pojutrze tylko szczepionka.

22-10-2020

małyJa tam zawsze uważałem Niemcy z kraj wielkiego ryzyka , pod każdym względem nic dobrego ta nacja światu nie dała wojny , rozłam terroryzm wiec ich … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (324)