Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MBL
|

Koronawirus. Problem w szpitalach w Niemczech. Zaczyna brakować pieniędzy

16
Podziel się

Szpitale w Niemczech alarmują, że nie będą w stanie wypłacać wynagrodzeń pracownikom. Powodem są mniejsze wpływy ze standardowej opieki.

Koronawirus. Problem w szpitalach w Niemczech. Zaczyna brakować pieniędzy
Niemieckie szpitale znalazły się pod ścianą. (Getty Images, Omar Marques)
bDSfMOGd

Szpitale w Niemczech znalazły się pod ścianą. Ich przedstawiciele twierdzą, że już na początku przyszłego roku może zabraknąć pieniędzy dla personelu. Chodzi o to, że w budżetach placówek brakuje środków ze standardowej opieki.

Wprawdzie w połowie grudnia rząd federalny stworzył nowy pakiet ratunkowy dla szpitali, ale tymi świadczeniami objętych zostałoby tylko 25 proc. klinik. Tymczasem dwie trzecie wszystkich operatorów szpitali spodziewa się strat za 2020 r.

bDSfMOGf

Finanse to niejedyne problemy. Okazało się, że w Niemczech od listopada obecny był nowy szczep koronawirusa, który wykryto w Wielkiej Brytanii. Odkrycia dokonał zespół naukowców z Hanoweru. Niestety, zakażony pacjent zmarł.

Tymczasem, jak podał we wtorek Instytut im. Roberta Kocha, podczas ostatniej doby liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o 852, zarejestrowano również 12 892 nowych zakażeń.

W Niemczech obowiązuje obecnie lockdown, który trwać będzie co najmniej do 10 stycznia.

bDSfMOGl
Zobacz także: Były premier o walce z pandemią. Mówi o dwóch prezesach w rządzie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSfMOGG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
czech20
3 miesiące temu
kasy chorych mają u nich problem z "workiem bez dna ", którymi od 2015 r.są goście , którzy nie pracują czyli nie wpłaca do kas chorych.I z tego powodu kasy chorych z powodu manka niedostatecznie utrzymują szpitale.'Ale ich kanclerz i rząd nie widzi tego problemu.Od stycznia pracujący muszą ok.0,6 % z brutta więcej wpłacać na ubezpieczenie zdrowotne.
Lili
3 miesiące temu
Martwcie się swoim krajem a nie zawsze jedziecie po Niemcach, gdyby nie Niemcy i Unia to bysciejezdzili jeszcze furmankami
Polak
3 miesiące temu
W Polsce PiS brakowało przed pandemią ha ha teraz ponoć jest super ha ha .Żenada
bDSfMOGH
fwefw
3 miesiące temu
U nas pieniądze brakły wiele lat temu ciągle długi .... może myśla że lepiej mieć długi niż krótki ...
Marta
3 miesiące temu
No zobaczymy, jak to się skończy. Ja czekam na szczepionkę, po ukończeniu Studium Pracowników Medycznych i Społecznych zaczęłam opiekować się osobami starszymi. Kocham swoją pracę, więc wiem, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.
...
Następna strona