Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MKS
|

Koronawirus. Sasin zapewnia, że linia do rozlewania szczepionek w Polfie będzie gotowa jesienią

65
Podziel się

Linia do rozlewania szczepionek przeciw koronawirusowi w warszawskiej Polfie Tarchomin jest budowana. W maju staną pierwsze maszyny i na jesieni rozlewnia będzie gotowa - zapowiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Koronawirus. Sasin zapewnia, że linia do rozlewania szczepionek w Polfie będzie gotowa jesienią
Linia do rozlewania szczepionek przeciw koronawirusowi w Polfie Tarchomin jest budowana - zapewnił Jacek Sasin (Flickr)
bDTaHGMl

W TVP Info minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapewnił nie tylko, że proces technologiczny stawiania linii do rozlewania szczepionek jest w zaawansowanej fazie i jesienią będzie ona gotowa, ale również że Polfa Tarchomin prowadzi rozmowy z koncernami farmaceutycznymi na temat produkcji szczepionki.

- Mam głęboką nadzieję, że jesienią będziemy mieli nie tylko gotową linię do rozlewania szczepionek, ale będziemy mogli tę linią uruchomić - zapewnił.

Sasin przypomniał, że w środę spółka Mabion poinformowała, że zawarła umowę z amerykańską firmą Novavax na transfer technologii i próby techniczne dotyczące produkcji antygenu kandydata na szczepionkę przeciw Covid-19. PFR dofinansował Mabion kwotą 40 mln zł.

bDTaHGMn

- Jako rząd tego typu działania wspieramy. Również w tym przypadku będzie to wsparcie rzędu 40 mln zł przez PFR. Chcemy i mamy taką ambicję, żeby wychodzić z tego wykluczenia farmaceutycznego - dodał szef MAP.

Zobacz także: Szczepionka przeciw COVID-19 produkowana w Polsce. Członek zarządu zdradza szczegóły
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTaHGMO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(65)
obser...
miesiąc temu
Brawo PIS ! Bardzo dobrze, że wspieracie takie działania i macie taką ambicję, żeby wychodzić z tego wykluczenia farmaceutycznego w naszym kraju. PO_KO_komuniści tylko wszystko sprzedawali i kradli na POtęgę !!
Mario
miesiąc temu
może w końcu po latach zaniedbań POLSKA będzie POLSKA z Polskim kapitałem służącym do dalszego szybkiego rozwoju kraju !!! Tak trzymać !!!
wujekleonidas
miesiąc temu
Bardzo dobrze, że takie inicjatywy mają wsparcie rządu p. Morawieckiego -- Brawo
bDTaHGMP
Lea
miesiąc temu
Dobra inwestycja i strategia która szybko się spłaci = brawo rządzący
patriota
miesiąc temu
Ten , rząd dba o interes państwa , ludzi , zakłady pracy i rozwija całą gospodarkę , a nie jak było za nierządu POprzedników - tylko zwijanie Polski.
...
Następna strona