Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Specjalne loty zabierają obcokrajowców do domów

Od 15 marca zawieszone są międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze do Polski. W tym czasie jedynie 8 przewoźników dostało zgodę na specjalne loty do kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Od 15 marca zawieszone są międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze do Polski.

Aeroflot, Turkish Airlines, KLM, Blue Panorama i czterech innych przewoźników dostało od Urzędu Lotnictwa Cywilnego pozwolenie na specjalne loty do Polski - poinformowało Polską Agencję Prasową Ministerstwo Rozwoju.

Samoloty przylecieć mogą jedynie z załogą, przewoźnik nie może mieć pasażerów na pokładzie w drodze do Polski. Dopiero na miejscu odebrać na lotnisku pasażerów (obywateli danego państwa) i odlecieć - wyjaśnia PAP.

Koronawitus. Pakiet pomocowy dla firm. Premier: "Gwarancje kredytowe i płynność"

Polskie lotniska są zamknięte dla lotów pasażerskich od niedzieli 15 marca. Wyjątkiem są specjalne loty ze ściąganymi do kraju Polakami.

"Zakaz dotyczy lądowania cywilnych statków powietrznych na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk Rzeczypospolitej Polskiej wykonujących międzynarodowe loty pasażerskie, z wyjątkiem lotów cargo, bez ładunku, bez pasażerów, lotów państwowych oraz lotów wykonywanych w celu ochrony ratowania życia lub zdrowia ludzkiego oraz ochrony porządku publicznego" - wylicza Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz