Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|

Koronawirus uderza w przyszłych nauczycieli. Przez pandemię opóźnia się przygotowanie nowych kadr

15
Podziel się:

Przez Covid-19 przyszli nauczyciele nie mogą zakończyć studiów. Wszystko dlatego, że mają poważne problemy z dokończeniem praktyk. Dyrektorzy szkół boją się je organizować.

Koronawirus uderza w przyszłych nauczycieli. Przez pandemię opóźnia się przygotowanie nowych kadr
Dyrektorzy szkół dopiero co poradzili sobie z organizacją zajęć na nowych zasadach. Praktyki studenckie to może być dla nich zbyt dużo. (Pexels, Arthur Krijgsman)

O problemach studentów ostatnich lat kierunków pedagogicznych i nauczycielskich informuje RMF FM. Pandemia nie zmienia wymogów, a student nie otrzyma dyplomu bez co najmniej 150 godzin praktyk.

Podczas nich przyszli nauczyciele najpierw przyglądają się pracy starszych kolegów, a potem sami prowadzą pierwsze zajęcia. Tak dzieje się od lat, ale nie w 2020 r., roku szczególnym.

Zobacz także: Zobacz także: "My nie walczymy z epidemią". Andrzej Sośnierz o pół roku z epidemią koronawirusa

W marcu i kwietniu studenci, z oczywistych powodów, nie mogli pojawiać się w szkołach. Potem, resort nauki wprowadził możliwość praktykowania online podczas lekcji zdalnych.

Teraz jednak już nie ma lekcji zdalnych, a w szkołach niechętnie patrzy się na praktykantów.Okazuje się, że dyrektorzy, mimo wcześniej udzielonej zgody, teraz wycofują się i praktyki odwołują.

Uniwersytet Warszawski poprosił nawet w tej sprawie o interwencje resortu edukacji.Uczelnia zwraca uwagę na to, że z jasnymi wytycznymi, dyrektorzy mogliby mieć mniej wątpliwości.

W piątek 4 września 2020 roku resort zdrowia poinformował, że mamy 691 nowych przypadków.

Najwięcej przypadków koronawirusa zarejestrowano w woj. mazowieckim (121). Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą osób z województw: małopolskiego (120), wielkopolskiego (93), podkarpackiego (92), śląskiego (54), łódzkiego (43), pomorskiego (41), dolnośląskiego (27), lubelskiego (27), świętokrzyskiego (15), warmińsko-mazurskiego (15), lubuskiego (13), kujawsko-pomorskiego (11), opolskiego (9), podlaskiego (8), zachodniopomorskiego (2).

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
logiczny
4 lata temu
Ponoć nie ma chętnych do tego jakże trudnego i źle opłacanego zawodu! Po co nowe kadry jak starych jest o połowę za dużo.
Sofija
4 lata temu
Najbardziej uderza w przyszłych LEKARZY-SPECJALISTÓW! Czyli tak naprawdę w NAS-PACJENTÓW
tylko
4 lata temu
jaki koronawirus, u mnie wszyscy nauczyciele na osiedlu chodzą do kościoła bez maseczek, a w szkole to już obowiązkowo muszą być zachowane procedury i maseczki! zakłamanie jak się patrzy.
nieudacznik
4 lata temu
Uciekajcie póki czas. Po 23 latach pracy w szkole średniej dalej jestem gołodupcem bez perspektyw. Mam prawie 50 lat i nie mam co do garnka włożyć. Moja rodzina bieduje. Dzieci mną gardzą, a żona lada dzień odejdzie do jakiegoś robola bo WSZYSCY od nas lepiej zarabiają. Winne jest PO a PiS nie lepszy. Moi kuple po policji czy straży granicznej są już na emeryturach i co najważniejsze są zdrowsi bo mniej wykończeni pracą ode mnie.
das
4 lata temu
A przepraszam czy to studenci przedmiotów ścisłych??? Chemii, matematyki, fizyki...nie sądzę i będzie jeszcze gorzej . Już w tej chwili nie ma nauczycieli młodych fizyki...pracują sami emeryci .. Matematyków też już coraz mniej ...Ciekawe dlaczego młodzi z umysłami ścisłymi się nie garną do tego zawodu......