Notowania

Koronawirus uwięził kierowców ciężarówek. MSWiA zwolniło ich z obowiązku kontroli granicznej

Gigantyczne kolejki na granicach, spowodowane przywróceniem kontroli, dały się we znaki kierowcom ciężarówek. Teraz Straż Graniczna informuje o decyzji MSWiA, która ma zapewnić płynność transportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zmiany dotyczą zarówno kontroli granicznej, jak i sanitarnej. (Fot: DOMIN/AGENCJA SE/East News)

Kierowcy, którzy realizują międzynarodowy transport drogowy towarów, są zwolnieni z kontroli na granicy. Dotyczy to granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą - informuje Straż Graniczna na Twitterze.

Jak wyjaśniają pogranicznicy, decyzja MSWiA jest podyktowana koniecznością zapewnienia płynności dostaw.

W sieci zaczęły pojawiać się dramatyczne wpisy uwięzionych kierowców.
Koronawirus uwięził kierowców. "Nie mam siły, wasze pisanie i nasze apele nic nie dają"

Brak kontroli dla kierowców pojazdów realizujących międzynarodowy transport drogowy towarów dotyczy zarówno kontroli granicznej, jak i - za zgodą Głównego Inspektora Sanitarnego - kontroli sanitarnej - dodaje Straż Graniczna.

W środę otwartych zostało 8 przejść granicznych, w tym jedno dedykowane transportowi zwierząt - informował minister Mariusz Kamiński podczas czwartkowej konferencji prasowej w MSWiA. Chodzi o to, aby ten transport "mógł szybko przekroczyć granice bez niepotrzebnych nieprzyjemnych sytuacji" - wyjaśniał resort na Twitterze.

Jak wynika z danych Straży Granicznej, ze stanem na czwartek 19 marca, na kierunku do Polski skontrolowano 61,6 tys. osób, w tym 54,1 tys. na granicy wewnętrznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

petarda"Fantastycznie".. zwłaszcza, że nie wiadomo na 100% co/kogo ma na pace.. Zamknięcie granic to farsa. Kwarantanna to farsa. Mierzenie … Czytaj całość

20-03-2020

kudlaczDzięki tym ciężko pracującym kierowcom ten kraj jeszcze żyje. Bo jak zabraknie kierowców to: "nie będzie niczego".

20-03-2020

jAcek"Koronawirus uwięził kierowców ciężarówek. MSWiA zwolniło ich z obowiązku kontroli granicznej" - przeciez ta mysl to kretynizm ! Najpierw rzad … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)