Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Minister edukacji mówi, co dalej z nauką w szkołach

771
Podziel się

- 92 proc. polskich szkół już realizuje lub jest gotowa do prowadzenia nauczania na odległość - powiedział na antenie Polskiego Radia minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jak tłumaczył, na razie nie ma planów przesunięcia terminów egzaminów.

- Zgodnie z zapowiedzią, jesteśmy gotowi opublikować rozporządzenie, w którym precyzujemy nauczanie na odległość - mówi minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski
- Zgodnie z zapowiedzią, jesteśmy gotowi opublikować rozporządzenie, w którym precyzujemy nauczanie na odległość - mówi minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski (PAP)
bDYcREvF

W związku z pandemią koronawirusa i zamknięciem polskich szkół ministerstwo edukacji zaleciło nauczycielom przygotowanie zajęć zdalnych.

- Według danych, które zebraliśmy z kuratoriów, w 92 proc. szkół odbywa się jakaś forma edukacji na odległość. Nauczyciele odpowiedzieli na apele, że ta przerwa to nie są kolejne ferie - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski, który był gościem "Sygnałów Dnia".

Jak mówił minister, część nauczycieli stara się regularnie prowadzić lekcje, ale taka forma edukacji nie ma jeszcze swojego odzwierciedlenia w przepisach, dlatego nauczyciele nie mogą stawiać ocen.

bDYcREvH
Zobacz także: Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

- Zgodnie z zapowiedzią, jesteśmy gotowi opublikować rozporządzenie, w którym precyzujemy nauczanie na odległość w taki sposób, żeby nauczyciel mógł wymagać od uczniów pewnych rzeczy i weryfikować wiedzę - powiedział Piontkowski.

Do tej pory ministerstwo jedynie zachęcało nauczycieli do prowadzenia zdalnych lekcji. Po wejściu w życie rozporządzenia, nad którym pracuje resort, szkoły będą miały taki obowiązek. Jak twierdzi minister, szkoły są na to gotowe, a "przytłaczająca większość" nauczycieli i uczniów ma do tego odpowiedni sprzęt.

bDYcREvN

Jak mówił szef resortu edukacji, na razie decyzja o przesunięciu terminów egzaminów jeszcze nie zapadła. Dwutygodniowa przerwa w nauce, zdaniem ministra, tego nie wymaga.

- Wydaje się raczej pewne, że moment braku nauki w szkołach zostanie przedłużony. Ale przedłużenie nawet do Wielkanocy nie spowoduje konieczności przesunięcia egzaminu - powiedział minister. - Arkusze są już w zasadzie gotowe, jeśli, ze względu na przerwę, uznamy, że niektóre pytania trzeba zmienić, to taką decyzję podejmiemy - dodał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYcREvO
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDYcREwi
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(771)
Ole
rok temu
Bzdury plecie ten pan nie ma pojęcia co to nauczanie zdalne do dymisji
prac
rok temu
Fajnie zdalnie , jak to sie ma do zajęć praktycznych? Ha idąc daleko dentysta chirurg i niżej mechanik, elektryk budowlaniec szkolony na video życze powodzenia - nie zatrudnię takiego
babcia srapci...
rok temu
Z tego ministra bylby kiepski wozny. Zna sie na oswiacie jak wilk na gwiazdach.
bDYcREwj
Rodzic
rok temu
Popieram niejakiego Jasia mądralę. A moje pytanie brzmi: jak po 26 kwietnia dzieci zniosą przebywanie w maseczkach po kilka godzin dziennie w szkole? A może MEN stanie w końcu na wysokości zadania i zaoferuje dzieciom co godzinę zmianę maseczki?
🅰🅱☣☣
rok temu
Sprawa zasadnicza skasować szkoły i naukę czy ministerstwo?
...
Następna strona