Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Szef NFZ podpisał specjalne zarządzenie

Zarządzenie dookreśla m.in. zasady rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. (Fot: Piotr Molecki/East News)

Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 podpisał w niedzielę.

Jak informuje NFZ, precyzuje ono "sposób i tryb sprawozdawania udzielonych świadczeń opieki zdrowotnej. Ponadto reguluje warunki rozliczania tych świadczeń, wskazując produkty rozliczeniowe i przypisane do nich stawki finansowe".

Chodzi o opłatę ryczałtową za gotowość, opłatę za transport, cenę pobytu pacjenta poddanego kwarantannie, ceny za hospitalizację pacjenta chorego na COVID-19 na oddziałach szpitalnych lub Oddziałach Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiIT).

Koronawirus w Polsce? Resort reaguje po relacji pacjentki z Krotoszyna
Koronawirus w Polsce? Resort reaguje po relacji pacjentki z Krotoszyna

"W przypadku opłaty ryczałtowej za gotowość do udzielania świadczeń (kod produktu 99.01I.0002), z uwagi na jej zindywidualizowany charakter, wartość określana będzie odrębnie dla każdego podmiotu przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ, przy uwzględnieniu realizacji świadczeń w poprzednim okresie rozliczeniowym" - podaje NFZ.

Koronawirus. Czekała 80 godzin na wyniki. Ekspert: "Czy diagnoza leczy?"

Jak tłumaczy, ma to zagwarantować możliwość zapewnienia środków finansowych na poziomie porównywalnym do uzyskiwanych aktualnie na podstawie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej każdemu podmiotowi udzielającemu świadczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa.

Koronawirus może być szansą dla przedsiębiorców - uważa Jawiga Emilewicz.
Koronawirus. Emilewicz mówi o szansie dla polskich przedsiębiorców

"To mechanizm kompensacji utraconych przychodów w związku z wykonywaniem zadań powierzonych w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19" - podkreśla NFZ w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-03-2020

asusNarodowy fundusz zabijania się odezwał.I nic nowego nie powiedzial, jak poprzedenio pacjent się nie liczy tylko kasa jest ważna.

09-03-2020

ligPapierkowa medycyna.

09-03-2020

ambanieważne ,że bedzie pandemia ,paraliż panstwa,ludzkie tragedie i bezradnośc,w papierach wszystko się bedzie zgadzac ,do roboty, zamykać granice,i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)