Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
JKC
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Wracają godziny dla seniorów? Decyzja dzisiaj

89
Podziel się:

Na posiedzeniu rządowego zespołu kryzysowego rozważane jest wprowadzenie godzin dla seniorów w sklepach - zapowiedział w Radiu ZET Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Koronawirus. Wracają godziny dla seniorów?
Koronawirus. Wracają godziny dla seniorów? (, Credit line: Hubert Mathis / Zuma Press / Forum)

Waldemar Kraska, dzisiejszy Gość Radia ZET, zaapelował do seniorów o pozostanie w domach.

- Mój apel do osób starszych, szczególnie powyżej 60. roku życia - zostańmy w domu. Ograniczmy swoje kontakty osobiste, rodzinne, towarzyskie. Prawie połowa pacjentów, którzy trafiają w tej chwili do szpitali, to są osoby po 60. roku życia - tłumaczy Kraska.

- Ich szansa, że trafią na respirator, jest trzynaście razy większa niż osoby młodszej. A 80 proc. osób, które teraz korzystają z terapii respiratorowej, to są osoby starsze - dodaje.

Koronawirus. Kolejny rekord zakażeń

5300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia. To kolejny dobowy rekord. Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, a 49 osób zmarłych miało choroby współistniejące.

Kolejny falowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Łącznie od początku pandemii zachorowało już 121 tys. 638 osób, a zmarły 2 tys. 972 osoby. Tylko minionej doby odnotowano 5300 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(89)
asia99
4 lata temu
Sama jednak chodze na zakupy i wybieram to co jest dla mnie najlepsze. Mam blisko do PoloMarketu wiec bardzo chętnie i często własnie tam chodzę na zakupy. Maja dużo fajnych rzeczy, własne marki w dobrych cenach.
50-latka
4 lata temu
Mam 54 lata , wiec na godziny dla seniorów si e nie łapie,jestem po krwotoku mózgowym , teraz wrak człowieka , zakupy robić muszę gdyż mieszkam sama.Niejeden 75-latek jest w dużo lepszej formie ode mnie.Na wiosnę się zapomniałam i weszłam do sklepu przed samą 12 , zostałam wyproszona,że teraz to tylko osoby starsze mogą.To jest sprawiedliwe??
Hahaha
4 lata temu
Dziadek śpi do 12
Rakieta
4 lata temu
Ciekawe jak jeden drugim będzie miał seniora lata to zobaczymy czy będzie taki mądry w mówieniu bzdur młodzi ludzie to niech robią zakupy po pracy a nie rano to się pracuje
Kasia
4 lata temu
To jest chore. Kiedy ludzie maja zrobić sobie zakupy ,jak maja na 14 do pracy. Człowiek haruje po 8 godz jak nie więcej wraca po 22 i ma wstac o 7 godzinie zeby zrobić zakupy, gdzie będzie zas pełno wiary , a zwłaszcza starsi ludzie, co chodzą po sklepach , bo co niektórzy mówią , że chodzą do sklepu bo im się w domu nudzi i przyszli pogadać. (Mowa o starszych)
...
Następna strona