Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
06.10.2020 20:42

KPRM wchłonie ministerstwo cyfryzacji. Formalne połączenie w tym tygodniu

W tym tygodniu kompetencje resortu cyfryzacji oficjalnie przejmie KPRM. Do czasu zmiany ustawy o działach funkcję ministra cyfryzacji będzie pełnił premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr, KPRM)
Rzecznik rządu zapowiada połączenie resortu cyfryzacji z KPRM. (Fot: KPRM, Adam Guz)

We wtorek prezydent Andrzej Duda oficjalnie dokonał zmian w rządzie. Premier Mateusz Morawiecki został powołany na ministra cyfryzacji. Na funkcje wicepremierów powołani zostali: prezes PiS Jarosław Kaczyński, lider Porozumienia Jarosław Gowin oraz Piotr Gliński.

"W tej chwili włączamy ministerstwo cyfryzacji jako urząd do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czyli ministerstwo cyfryzacji jako osobny urząd, tak jak kilka innych jeszcze przestanie istnieć" - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller na antenie TV Republika.

Jak informuje rzecznik rządu, do czasu zmiany ustawy, która decyduje o działach administracji rządowej i funkcjonowaniu Rady Ministrów, premier Mateusz Morawiecki formalnie będzie ministrem cyfryzacji.

Emilewicz odeszła z Porozumienia. "Umowa koalicyjna nie dopuszcza transferu do PiS"

"Po tym, gdy przepisy pozwolą na to, by dział administracji rządowej mógł być przypisywany również do premiera formalnie skończy tę funkcję. Do połączenia tych dwóch urzędów, czyli KPRM i MC formalnie dojdzie w tym tygodniu" - dodał rzecznik rządu" - powiedział Müller.

We wtorek nie został zaprzysiężony nowy minister edukacji Przemysław Czarnek. Wykryto u niego koronawirusa.

Rzecznik rządu zapewnił, że Czarnek obejmie swoją funkcję w ciągu kilkunastu dni - gdy tylko wyzdrowieje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2020

ObywatelUstawka PiS z rolnikami bo jak tłumaczyć : 1. Jedynie rolnikom pozwolono wejść i nagrywać na nowogrodzkiej, 2. Postawić snopki przed drzwiami … Czytaj całość

06-10-2020

gosciówaTak mieszają, aby kiedyś przy rozliczeniach nikt w niczym się nie połapał i nie udowodnił im malwersacji finansowych

Rozwiń komentarze (2)