Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mecz Polska-Rosja zebrał rekordową oglądalność

0
Podziel się:

W szczytowym momencie oglądało go 16 mln 234 tys. widzów. To o ponad pół miliona więcej niż w przypadku meczu otwarcia Polska-Grecja.

Mecz Polska-Rosja zebrał rekordową oglądalność
(PAP/Paweł Supernak)
bECLXqBh

W szczytowym momencie oglądało go 16 mln 234 tys. widzów. To o ponad pół miliona więcej niż w przypadku meczu otwarcia Polska-Grecja.

Jest to zbiorczy wynik z trzech programach TVP (TVP1, TVP Sport i TVP HD). Średnia widownia w TVP1 wyniosła 13 mln 574 tys. osób. Było to największe audytorium podczas Euro. Pobity został też dotychczasowy rekord oglądalności z 13 lutego 2002 r., który według biura koordynacji programowej TVP padł podczas konkursu w skokach narciarskich w ramach igrzysk olimpijskich w Salt Lake City. Wtedy Adam Małysz wywalczył srebrny medal. Tamtą relację obejrzało 13 mln 260 tys. widzów telewizyjnej Jedynki.

Wtorkowe wyniki oznaczają, że spośród 100 osób oglądających wieczorem telewizję, aż 75 wybrało Jedynkę. W TVP HD mecz oglądało średnio 771 tys. widzów, co jest z kolei rekordem tego kanału. W TVP Sport zmagania piłkarzy oglądało 337 tys. sympatyków piłki nożnej.

bECLXqBj

Mecz kadry Franciszka Smudy z drużyną Dicka Advocaata był też chętnie oglądany przez internautów - stronę TVP.pl odwiedziło ok. 120 tys. użytkowników. Niższą oglądalność zanotowano podczas transmitowanego wcześniej w TVP2 spotkania Grecja-Czechy. Zgromadziło ono przed telewizorami 6 mln 177 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Wszystko, co musisz wiedzieć o Euro 2012 Terminarz meczów, składy reprezentacji, a także komunikacja wokół stadionów i stref kibica. Zobacz specjalny serwis Money.pl.
Robili zadymę? Rząd im nie przepuści Uczestnicy wtorkowych _ zadym _ w Warszawie nie mogą spać spokojnie, ponieważ będą dalsze zatrzymania - zapewnił dzisiaj rzecznik rządu Paweł Graś.
Tego nie dało się uniknąć. Ranni policjanci Przy takiej skali i tylu tysiącach kibiców, nie można do końca wyeliminować chuligaństwa - twierdzi były szef MSWiA Grzegorz Schetyna.
bECLXqBK
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)