Notowania

gospodarka
20.11.2019 17:14

Kraków. Pierwszy wyrok za palenie w piecu węglem i drewnem

Miesiąc ograniczenia wolności i prace społeczne - taki wyrok wydał sąd rejonowy w Krakowie, za palenie w piecu centralnego ogrzewania węglem i drewnem, co według nowych przepisów, jest zakazane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Jest pierwszy wyrok za palenie węglem.

Skazany mężczyzna palił w piecu węglem i drewnem w październiku - miesiąc po wejściu w życie uchwały antysmogowej.

- Sąd uznał, że okoliczności zdarzenia i wina obwinionego nie budzą wątpliwości, i uznał ten czyn za wykroczenie w związku z Uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 15 stycznia 2016r. w sprawie wprowadzenia na obszarze Gminy Miejskiej Kraków ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw - powiedział PAP rzecznik straży miejskiej w Krakowie Marek Anioł.

Na początku września w Krakowie weszła w życie uchwała antysmogowa. Od tego momentu w piecach centralnego ogrzewania wolno palić wyłącznie gazem lub lekkim olejem opałowym.

Zakazem objęte są też domowe paleniska i stacjonarne grille. Za złamanie zakazu grozi mandat do 500 złotych, lub, jeśli sprawa trafi do sądu, do 5 tys. złotych grzywny.

Obejrzyj: System oparty o Business Intelligence

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, smog
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2019

AnnaI bardzo dobrze! Starczy trucia srodowiska.

21-11-2019

GośćW Niemczech można węglem A w Krakowie nie !!! . Trzeba wyjść na ulicę i protestować

21-11-2019

RudaMasakra a jak kogoś nie stać na ogrzewanie gazowe ! To co ma zamarznąć ? To jest chore podejście . A może bogacze niech zrezygnują z samochodów bo to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1160)