Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

"Krowa plus" na wypasie. PiS da więcej na bydło

126
Podziel się:

Rząd podnosi stawki w programie dopłat dla rolników. PiS zaaprobował 600+ dla krów.

Rząd podnosi stawki w programie dopłat dla rolników.
Rząd podnosi stawki w programie dopłat dla rolników. (East News, Stefan Maszewski/Reporter)
bEDCxMmt

Tak zwany program "Krowa plus" to ubiegłoroczna obietnica kampanii PiS do Parlamentu Europejskiego. W ramach "piątki Kaczyńskiego" kierowanej do rolników szef PiS zapowiedział dopłaty dla rolników. Wówczas prezes obiecywał 500 zł dopłat, teraz stawka została podbita - pisze Radio Zet.

Projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014–2020 został zaakceptowany przez Radę Ministrów - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie.

bEDCxMmv

Hodowcy krów otrzymają dodatkowe wsparcie finansowe, jeśli poprawią warunki utrzymania zwierząt ponad wymagane normy. I tak rolnicy mogą się starać o 595 zł rocznie na krowę mleczną, 329 zł na krowę "mamkę" za dostęp do wybiegów, 185 zł na krowę mleczną za wypas.

Zobacz także: Nauczyciele: chcemy tylko tyle, co krowa - i to na raty

Prócz dopłat do krów rząd dołoży również rolnikom hodującym świnie. W ustawie przewidział 301 zł na lochę i 24 zł na tucznika.

bEDCxMmB

PiS szacuje, że ze wsparcia będzie mogło skorzystać ok. 65 tys. hodowców krów i świń. W sumie na ten cel zarezerwowano 50 mln euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDCxMmW
KOMENTARZE
(126)
sicorr
2 lata temu
teraz powinien być jeszcze program kurtyzana+ tak żeby każdy potrzebujący mógł uzyskać satysfakcję z dobrze prze...puszczonych pieniędzy
Zetem
2 lata temu
co za żłoby!
Gość
2 lata temu
Budują sobie elektorat z cwanych rolników żeby tylko ogłupić naród
bEDCxMmX
Prat
2 lata temu
Proponuję jeszcze pińcetplus na kota!
Marian
2 lata temu
a ile dzików już odstrzelono?
...
Następna strona