Notowania

ekologia
30.12.2019 18:39

Kryzys klimatyczny. Szef Banku Anglii apeluje do koncernów energetycznych

Do grona znanych ludzi, którzy ostrzegają przed ignorowaniem zmian klimatycznych dołączył właśnie Mark Carney, szef Banku Anglii. Wkrótce zacznie pełnić funkcję specjalnego wysłannika ONZ do spraw zmian klimatycznych i finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wkrótce Mark Carney zastąpi Michaela Bloomberga na stanowisku specjalnego wysłannika ONZ ds. klimatu. (Fot: OLI SCARFF/AFP/East News)

Carney ostrzega przed ignorowaniem zmian klimatycznych. Jego zdaniem inwestujący w koncerny eksploatujące gaz i ropę naftową powinni wziąć na siebie część odpowiedzialności – informuje RMF FM.

Mark Carney wziął udział w programie radia BBC, którego gościnnie naczelnym redaktorem była szwedzka działaczka ekologiczna Greta Thumberg. Na antenie przyznał, że firmy finansowe zaczęły zmieniać model lokowania pieniędzy, ale zmiana ta nie przebiega w wystarczająco szybko, by uzyskać zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych do 2050 roku.

Jak tak dalej pójdzie, to tuńczyk będzie pod ochroną.
Zmiany klimatyczne duszą oceany. To może być koniec tuńczyków i innych gatunków

- Jeśli mamy osiągnąć ten cel, przeobrazić się musi cała światowa gospodarka, łącznie z sektorem energetycznym – powiedział.

Obejrzyj: Kredyty dla firm. Oto co musisz wiedzieć

Przekonywał, że jeśli koncerny energetycznie nie dostosują się do wymogów obecnego kryzysu, w przyszłości ich akcje mogą się stać bezwartościowe. To może mieć poważny wpływ na globalny obraz stabilności finansowej, na przykład na wysokość wypłacanych emerytur.

- Jaki masz plan działania? - to pytanie jakie powinien sobie zadać każdy dyrektor firmy wydobywczej, każdej instytucji finansowej, każdy menadżer funduszu powierniczego - powiedział Mark Carney.

Za kilka tygodnie Carney zakończy pracę w Banku Anglii i rozpocznie pełnienie funkcji specjalnego wysłannika ONZ do spraw zmian klimatycznych i finansów.

Już za dwa lata w Polsce uprawy kukurydzy mogą być wyższe niż ziemniaka.
Polska bez ziemniaków i piwa. To nie żart! Winne są zmiany klimatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ekologia, bank anglii, prezes banku, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2019

Hans MajzerKryzys klimatyczny? USA ZSRR Francja oni są odpowiedzialni za dzisiejszy klimat SWOIMI TESTAMI NUKLEARNYMI dzięki którym zniszczyli piękne atole … Czytaj całość

30-12-2019

nickNiech się zachodnie kraje zajmą wycinką lasów i niszczeniem oceanów. Lasy i oceany to są dwa płuca świata. Zachodnie kraje to jest pustynia . W Polsce … Czytaj całość

31-12-2019

logikaTo tylko biznes i pic na wode fotomontaz a mala fassszystka z warkoczykami jest kukielka koncernow.W Chinach i Indiach maja gdzies to ględzenie a te … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)