Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Krzysztof Brejza odkrył nową aferę? Twierdzi, że przestępcy ukradli Poczcie Polskiej 20 mln złotych

222
Podziel się

Według senatora Krzysztofa Brejzy Poczta Polska padła niedawno ofiarą przestępców, którzy po przejęciu "kodów do systemu wewnętrznego" mieli jej skraść 20 milionów złotych. Polityk Koalicji Obywatelskiej sugeruje, że władze wiedzą o tym fakcie, lecz zdecydowały się na zatajenie prawdy, by nie psuć wizerunku Poczty przez wyborami.

Krzysztof Brejza odkrył nową aferę? Twierdzi, że przestępcy ukradli Poczcie Polskiej 20 mln złotych
(Reporter)
bErYcVvp

- Wielka afera w Poczcie Polskiej to obecnie najbardziej skrywana tajemnica państwa PiS. System jest dziurawy jak durszlak, na skutek przejęcia kodów wewn. Poczty ukradziono ok. 20 mln. Więcej w interwencji do premiera – napisał na Twitterze i Facebooku senator Krzysztof Brejza. Do wpisów dołączył skan listu, jaki miał wysłać do premiera Mateusza Morawieckiego.

Brejza pyta w liście, czy prawdą jest jakoby przestępcy wykradli kody do wewnętrznego systemu Poczty, dzięki czemu skradli jej 20 milionów złotych. Miałoby to być możliwe przez luki w systemie teleinformatycznym przedsiębiorstwa. Dodaje, że pozyskał takie informacje od ludzi, którzy zgłosili się do jego biura senatorskiego. Na razie - poza informacjami, jakie ujawnia Krzysztof Brejza, nie wiadomo w tej sprawie nic więcej.

bErYcVvr

Polityk sugeruje również, że rząd i prokuratura zdecydowały się na zatajenie tych informacji. Przyczyną ma być przede wszystkim możliwy spadek zaufania do Poczty Polskiej. Politycy PiS prą bowiem do przeprowadzenia korespondencyjnych wyborów prezydenckich, w których to właśnie PP miałaby odegrać pierwsze skrzypce.

"17 kwietnia br. Poczta Polska odnotowała próbę wyłudzenia 20 mln zł, którą błyskawicznie udaremniła informując łódzką Policję. Powstrzymanie grupy przestępczej było to możliwe dzięki obowiązującym w Poczcie Polskiej sprawdzonym i skutecznym procedurom bezpieczeństwa obrotu pieniędzmi i przetwarzania danych" - pisze Poczta Polska, odpowiadając na zarzuty.

"Ten przykład doskonale ilustruje, jak dobrze funkcjonują odpowiednie procedury, które gwarantują bezpieczeństwo powierzanych nam danych, pieniędzy i przesyłek" - powiedział, cytowany w oświadczeniu wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel.

Jak dodał, "nie doszło do przejęcia żadnych kodów, o których wspomina Senator Krzysztof Brejza, ani tym bardziej kwoty 20 mln złotych".

bErYcVvx

Na początku kwietnia 2020 roku prezesem Poczty został Tomasz Zdzikot, dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zmiany personale w Poczcie Polskiej zbiegają się z decyzją Sejmu ws. głosowania korespondencyjnego. Za dostarczenie Polakom pakietów do głosowania z komisji wyborczych, a potem ich odbiór miałaby odpowiadać Poczta Polska. Listonosze musieliby dotrzeć więc do 30 mln obywateli, bo tylu Polaków jest uprawnionych do głosowania.

Przeciwni są listonosze, boją się o własne zdrowie. - Stajemy się dla rządu mięsem armatnim. Zagrożenie zakażenia jest bardzo duże, a środków ochrony osobistej mamy jak na lekarstwo. W wielu miejscach nie ma ich w ogóle. Interweniowałem już w sprawie jednego z urzędów we Wrocławiu, gdzie jest 60 listonoszy, od początku pandemii nie mieli ani jednej maseczki - mówił w programie specjalnym WP "Koronawirus" Piotr Moniuszko, przewodniczący wolnego związku zawodowego pracowników poczty.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErYcVvy

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErYcVvS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(222)
maja
rok temu
Jak okradli poczte to tak mogą okraść nas bo poczta ma nasze pesele a jest Rodo i co pieniędzy nie umia utrzymać a co dokumentów nie zycze aby komus podano moje dane
Tolek
rok temu
PO ukradło dużo wiecej Polakom za swoich rządów i co cisza nik za to nie odpowiedział panie Brejza
Kiero
rok temu
Brejza Szef hejterow w Polsce gratulacje
bErYcVvT
to tylko ja
rok temu
Brejza a co ze starymi AFERAMI odkryłeś coś !!!!
tok
rok temu
inowrocławski trol się odezwał
...
Następna strona