Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|

Kto oferuje najszybszy internet w Polsce? Są najnowsze wyniki Speedtestu

13
Podziel się:

Serwis SpeedTest.pl pokazał najnowsze, grudniowe dane o szybkości internetu w Polsce. Ranking powstał w oparciu o ponad 4,3 mln pomiarów, w tym 902 tys. w aplikacjach mobilnych. Każda kategoria rankingu ma innego lidera.

Kto oferuje najszybszy internet w Polsce? Są najnowsze wyniki Speedtestu
SpeedTest.pl pokazał najnowszy ranking szybkości internetu. Każda kategoria ma innego lidera (Adobe Sto)

Jeśli chodzi o internet domowy, to w grudniu 2021 r. średnia szybkość takiego internetu w Polsce wyniosła 97,6 Mb/s pobierania danych oraz 37,3 Mb/s wysyłania. Średni ping wyniósł zaś 23 ms.

Kto ma najszybszy internet w Polsce? Ranking SpeedTest.pl za grudzień 2021

Liderem tej kategorii zostało UPC, które uzyskało średni wynik 188,7 Mb/s, co było wzrostem o 0,4 Mb/s miesiąc do miesiąca. Na drugim miejscu znalazła się Inea, z niezrównwanym wynikiem wysyłki danych: 176,3 Mb/s. Na trzecim miejscu zaś trafiło T-Mobile, którego stacjonarny internet uzyskuje średnią prędkość 175 Mb/s przy pobieraniu danych. 

W kategorii światłowód FTTH najszybsza była z kolei Netia (221,3 Mb/s). Na drugim miejscu uplasowało się Orange (218,7 Mb/s), a za nimi Inea (211,1 Mb/s). Dalej były zaś T-Mobile stacjonarny i Toya. 

Zobacz także: Praca zdalna do uregulowania. Szef zwróci za prąd i internet? "Dużo problemów, utknęliśmy"

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w zestawieniu SpeedTest.pl dla internetu mobilnego. Tutaj najlepsze okazało się w grudniu T-Mobile z 45,7 Mb/s pobierania oraz 10,8 Mb/s wysyłania, choć przy najmniejszej liczbie pomiarów (48 tys.). Dalej na podium trafiły: Orange (43,2 Mb/s pobierania) i Play (39 Mb/s pobierania), ale przy większej liczbie pomiarów, kolejno 56 tys. i 72 tys. 

Trzeba jednak pamiętać, że są to uśrednione dane z całej Polski - w rozkładzie na województwa wyniki mogą się od siebie różnić. W większości województw wygrywało T-Mobile, ale np. w województwie opolskim liderem było Orange, podobnie jak w lubuskim i pomorskim. Tylko w jednym województwie liderem zaś była sieć Plus: warmińsko-mazurskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
internet
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Arven
5 miesięcy temu
po 1 jakim cudem T-mobile jest 3 to nawet sensu nie ma od kiedy on taki szybki jestem długo na umowie z t-mobile i nigdy nie był szybszy niż 2 mb a mam już ich 4 router ten co teraz mam jest za ok 1700 zł a co nowy router jest coraz gorzej z miesiąca na miesiąc tak samo a mam najdroższą i podobno najlepszą ofertę od nich a ping w grach przekracza próg 1 tyś najwyższy zaobserwowany u mnie ping był ok 3 450 ping a najniższy 60 - 70 płacę coraz więcej a neta coraz mniej a więc zdecydowałem się odejść jeszcze tylko pare miesięcy i inny dostawca internetu do puki światłowodu nie będę mógł mieć serdecznie nie polecam T-mobile
xenon
2 lata temu
Toya jest niezawodna wg mnie
Szybki Net
2 lata temu
Jak nie prowadzisz serwerowni, firmy lub nie ściągasz dziennie 50 filmów w jakości przynajmniej DVD to po co ci szybki internet którego nie wykorzystasz. Trzeba się cieszyć że na modemach nie siedzimy 56k gdzie MP3 się ściągało po 8-10 minut, tych czasów to juz młodzi dawni gimnazjaliści nie pamiętają.
Belfer
2 lata temu
Pamiętajcie, że megabit to nie to samo co megabajt
Stani222
2 lata temu
Mieszkam w Dusseldorfie mam internet od Vodafone szybkość pobierania na Lan 625 Mb. wysyłania 54 Mb ,. Wifi na telefon pobieranie 310 Mb. Wysyłanie 19 Mb. Ping 12