Notowania

gospodarka
26.07.2019 20:47

Kuchciński zapłaci za loty z rodziną. Pieniądze pójdą na cele charytatywne

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zabierał rodzinę w podróże rządowymi samolotami. "Marszałek zdecydował o pokryciu kosztów przelotu członków rodziny; pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne" - pisze Centrum Informacyjne Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marek Kuchciński zapłaci za loty z rodziną (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Chodzi dokładnie o 3 loty z Warszawy do Rzeszowa, dwa powroty z Rzeszowa do Warszawy i jeden lot na trasie Warszawa - Kraków.

Marszałkowi towarzyszyli tylko członkowie rodziny, w różnym składzie - albo córka, albo synowie, albo żona. Dwukrotnie lot odbywał się najnowszym, zakupionym przez rząd samolotem - Gulfstreamem G550. Każdy taki lot kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych.

"Obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu. Z możliwości towarzyszenia Marszałkowi Sejmu w podróżach korzystają zresztą przede wszystkim reprezentanci Izby, pracownicy Kancelarii Sejmu oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, co ułatwia sprawną realizację programu podróży, a zarazem nie ma nic wspólnego z korzyściami o charakterze osobistym" - przekonywało w czwartkowym komunikacie Centrum Informacyjne Sejmu po tym, gdy sprawa wyszła na jaw.

Oglądaj też: Gorzkie słowa o OFE. Ekspert nie zostawia suchej nitki na reformie sprzed 20 lat

Urzędnicy podkreślali, że każda z podróży marszałka Sejmu "miała charakter służbowy".

W piątek, po medialnej burzy, CIS wydało kolejny jednak komunikat, w którym informuje, że marszałek za rodzinne podróże zapłaci.

"Marszałek Sejmu podjął decyzję o pokryciu kosztów przelotu członków rodziny, o których jest mowa w przestrzeni medialnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne" - informuje CIS.

"Kwota zostanie oszacowana na podstawie umowy Kancelarii Sejmu z PLL LOT" - napisał na Twitterze Andrzej Grzegrzółka z CIS. Dodał, że zgodnie z nią koszty przelotów poselskich są zryczałtowane na poziomie 572,40 zł - tyle wynosi przelot dla jednej osoby w jedną stronę. "W ten sposób zostanie ustalona wysokość przelewu" - tłumaczy Grzegrzółka.

Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć Wirtualnej Polsce, sprawa Kuchcińskiego pojawiła się w piątek na prezydium komitetu politycznego na Nowogrodzkiej. To, że marszałek Sejmu ma pokryć koszty przelotów członków rodziny, miał wymóc sam Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, sejm, marek kuchciński, loty rządowym samolotem
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-07-2019

ddsepokrycie kosztów owszem ale przede wszystkim dymisja tego napuszonego pawia

26-07-2019

markpisowcy potrafią obiecywać, będzie jak ministrowie szydło, obiecali wzócić kasę i nie zwrócili

26-07-2019

Zwróci do RydzykaPrzekaże na cel charytatywny czyli zrobi kolejny podarek Rydzykowi na jego dzieła

Rozwiń komentarze (35)