Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kumulacja kryzysów. "Nie ma powodów do optymizmu"

- Mamy do czynienia z multiplikacją kryzysową. Kryzysy nakładają się na siebie, cały czas odczuwamy następstwa kryzysu pandemicznego, teraz mamy kryzys związany z wojną, oprócz tego kryzys demograficzny, kryzys elit globalnych, kryzys klimatyczny, emigracyjny, zadłużenia, ta lista jest bardzo długa - powiedziała w programie "Money. To się Liczy" prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. - Na to nakłada się ogromna niepewność i myślę, że rację mają naukowcy mówiący o iluzji wiedzy. Żyjemy w okresie przesilenia cywilizacyjnego, kiedy stara, dobrze znana gospodarka i cywilizacja industrialna się kończy. Wchodzimy w erę cywilizacji cyfrowej, na co nie jesteśmy przygotowani - dodała.
0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
KOMENTARZE
(6)
milka
3 tyg. temu
Mamy w sumie tylko kilka prawdziwych, zrodlowych kryzysow, wiekszosc z oficjalnej listy jest tylko kryzysem takim jak kowit czyli medialnym. 1. to kryzys zaklamania i zdrady - gdzie massmedia, politycy i urzedasy wspierania przez wielkie korporacje dysponujace obrzydliwie ogromnym kapitalem takie jak banki, technologiczne, energetyczne, petrolchemiczne, farmaceutyczne i zywnosciowe dyktuja nam jak mamy zyc ile placic podatkow i na co te nasze podatki ida, samemu nie placac doslownie nic a nawet bedac beneficjentami naszych podatkow na setki lub tysiace sposobow. 2. kryzys dezinformacji - to kryzys zarzadzania wiedza i dezinformacji ze wszystkich mozliwych zrodel, zarowno z rzadowych, naukowych, korporacyjnych, multimiliarderowych itp 3. kryzys biurokracji monopoli i tandety - wielkie korporacje zarowno kochaja biurokracje bo daje im ona przewage nad malymi i mozna w niej ukryc niegospodarnosc tandete bylejakosc szwindle i absurdalne podatki dla ludzi i malych firm 4. mamy tez kryzys narzucania technologii czy rozwiazan - np cyfryzacja na sile, elektryfikacja (np samochodow czy ogrzewania domow) na sile, uznanie za zagrozenie i opodatkowanie CO2 na sile, itp. 5. kryzys walutowy, systemu finansowego i inflacyjny mamy rowniez i to jest powazny kryzys ktory powoduje zarowno ze bogaci staja sie absurdalnei bogaci nie robiac zasadniczo nic a biedni staja sie absurdalnie biedni pracujac ciezko, po prostu ten system (rotschildowo-rockeffelerowy) jest z zalozenia zly, jego fundamenty sa zle, gdzie np kazdy kredyt udzielany przez banki jest tworzeniem pieniedzy z powietrza, czy to fizycznych czy cyfrowych, nie ma to wiekszego znaczenia, po prostu jest to drukowanie pieniedzy powodujacych inflacje i zasilajacych nierentowne ale absurdalnei bogate korporacje banki rzady i multimiliarderow czyli bardzo bardzo waska grupke instytucji/firm i osob prywatnych ktorzy sa beneicjentami tegoz systemu gdzie reszta na nich ciezko pracuje. Moze o czyms zapomnialem, ale reszta takzwanych kryzysow jest wymyslona przez zaradzajacych nami bandytow z wef, bildenberg itp.
aaa
3 tyg. temu
wiadomo że rządy chcą zubożyć społeczeństwa bo człowiekiem biednym łatwiej się rządzi
ser56
3 tyg. temu
Najważniejszy jest kryzys wiedzy. Ludzie wysyłają sondy w kosmos, badają Wenus i Marsa, podglądają atomy, a zarazem nie prześledzili jeszcze procesu przemiany minerałów w czarnoziem. A przecież robią to rośliny, w których wszystkie procesy można przesledzić pod kątem kolejnych przemian chemicznych. I ten proces schemizować na tyle, żeby produkować czarnoziem. Podobnie ma się sprawa odsalania wody słonej. Słońca, czyli energii jest dużo. Problemem jest kanalizacja wiedzy i pieniędzy w ręku drobnej grupki ludzi. I w efekcie świat jest na tyle mądry, na ile mądrzy są ci ludzie.
Ted
3 tyg. temu
Jutro micha z kartoflami i zero wlasnosci dla mas ... .
Spekulant
3 tyg. temu
Znaczy się kupować akcje na GPW i czekać cierpliwie na hossę stulecia.