Trwa ładowanie...
bDTbIGHV

Notowania

Kryzys Gospodarczy – Wszystkie wiadomości

1
25.11.2020 15:11

PKB
 / 
Koronawirus. Gospodarka zapłaci wysoką cenę, ale ostatecznie może wiele ugrać

Z punktu widzenia wzrostu gospodarczego ten i kolejny rok będą dla Polski stracone. Z pandemii może jednak wyniknąć dla naszej gospodarki coś dobrego przekonywała na Impact finance'20 główna ekonomistka EBOR Beata Javorcik.

2
16.10.2020 15:55

KORONAWIUS
 / 
Lockdown zwiastuje kłopoty. Czy to już kryzys gospodarczy?

Potencjalny, kolejny już lockdown przywodzi na myśl poważny kryzys gospodarczy. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy ostatnie obostrzenia mają prawo doprowadzić do głębokiej zapaści rodzimych biznesów.

9
23.09.2020 13:16

IMPACT2020
 / 
Impact'20. Emilewicz przewiduje, że 2022 roku Polska wróci do sytuacji sprzed pandemii

Mam nadzieję, że w 2022 roku wrócimy do sytuacji z końca 2019 - wierzy wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Podczas kongresu Impact'20 Connected Edition wyraziła przekonanie, że przyszły rok będzie okresem znacznego przyspieszenia gospodarczego.

144
20.08.2020 12:38

KRYZYS GOSPODARCZY
 / 
Zakaz eksmisji wygasa. Brytyjczykom grozi "kryzys bezdomności"

Wprowadzony na Wyspach na czas epidemii zakaz eksmisji wygasa w najbliższą niedzielę (23.08). Jeśli rząd go nie przedłuży, ćwierć miliona Brytyjczyków może stracić dach nad głową.

10
20.08.2020 7:51

FIRMY W POLSCE
 / 
Pracodawcy chcą zatrudniać. Wakaty czekają w usługach i budowlance

W polską gospodarkę uderzyła recesja, kryzys jednak nie hamuje pracodawców, którzy nadal chcą zatrudniać. W rekrutacjach najwięcej ofert jest w usługach, branży IT i w budowlance.

bDTbIGHX
76
05.08.2020 12:04

HANDEL
 / 
Bon turystyczny do wykorzystania w sklepie. "Byłaby to szansa na odbudowanie obrotów"

- Rozszerzenie bonu do opcji korzystania w sklepach, byłoby sensownym rozwiązaniem – uważa Robert Rękas, prezes sieci sklepów Lewiatan. - Byłaby to szansa na odbudowanie obrotów, które zostały utracone, uzyskanie dodatkowych zysków w trudnych dla handlu czasach. Jest to temat do dyskusji, związki branżowe powinny lobbować w tym kierunku.

315
05.08.2020 11:53

KRYZYS GOSPODARCZY
 / 
Eksplozja może pogrążyć cały Liban. W kraju szaleje kryzys, mieszkańcom grozi nędza

Wybuch w bejruckim porcie jest wyjątkowo dotkliwym ciosem dla Libanu nie tylko z powodu gigantycznej liczby osób, które w nim ucierpiały. W kraju panuje chaos, wywołany potężnym kryzysem ekonomicznym, dodatkowo spotęgowanym przez pandemię. Liban już od miesięcy jest najbardziej zagrożonym bankructwem państwem na świecie.

160
26.07.2020 12:49

KORONAWIRUS
 / 
Druga fala koronawirusa. Ekspert przewiduje "małe lockdowny" zamiast jednego wielkiego

Eksperci spodziewają się jesiennej "drugiej fali" koronawirusa. Czy zatem możliwy jest powrót lockdownu i ponowne zamrożenie gospodarki? Politycy mówią o tym niechętnie, a ekspert wyjaśnia: zamiast wielkiego lockdownu lepsze będą lockdowny powiatowe.

2
22.07.2020 10:40

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Firmy nie zwalniają, a chcą zatrudniać. Pracownicy czekają na podwyżki. Wraca normalność

Polski Instytut Ekonomiczny przeprowadził badanie, w którym pytał przedsiębiorców, jak sobie radzą z kryzysem związanym z koronawirusem. Na pytanie: jak długo potrwa emidemia, większość odpowiada rok, dwa lata. - To pokazuje, że przedsiębiorcy zaczęli realnie oceniać rzeczywistość – uważa Piotr Arak, dyrektor PIE. – Obowiązek noszenia maseczek, wyższe standardy sanitarne stały się codziennością i dla wszystkich jest już jasne, że to nie skończy się w tym roku. Cieszy natomiast to, że deklaracje przedsiębiorców pokazują stabilizację, mamy historycznie najniższy wynik firm mówiących o spadku sprzedaży, jedna piąta notuje wzrosty. Pracownicy także przestali bać się o utratę zatrudnienia. Stopa bezrobocia jest na stabilnym poziomie, nie przekroczy 8-9 proc. w tym roku. Firmy mówią, że będą zatrudniać, pracownicy spodziewają się podwyżek.

bDTbIGId
6
30.06.2020 12:59

ZBIGNIEW GRYCAN
 / 
Kryzys gospodarczy. Grycan: klienci wrócili, ale nie tyle ile byśmy chcieli

- Klienci wrócili do galerii, a tym samym do naszych punktów, ale ta odwiedzalność nie jest taka jak przed pandemią — mówi Zbigniew Grycan, twórca marki Grycan Lody od Pokoleń. Gość programu "Money. To się liczy" zaznaczył, że firma nadal dokłada do biznesu. Zbigniew Grycan zdradził, że obecnie firma liczy straty na poziomie 50 proc. wpływów. - Obecnie pracujemy nad cięciem kosztów i minimalizowaniem strat — mówi Grycan. Zapytany o ewentualny wzrost cen, Zbigniew Grycan podkreślił, że nie zamierza rekompensować strat podnoszeniem cen, tylko wzrostem obrotów i liczbą klientów.

15
08.06.2020 10:53

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Urzędnik reaguje po naszym tekście. "Odrzuciliśmy mniej niż pół procenta wniosków"

- 80 proc. formularzy zawiera błędy, poprawiamy je z przedsiębiorcami aż do skutku - mówi Mariusz Mandat, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kłobucku o wioskach składanych przez właścicieli firm. Wyjaśnia też, dlaczego urzędom zależy na sprawnej pomocy i jakie są urzędnicze ograniczenia.

224
01.06.2020 12:49

USA
 / 
Śmierć George'a Floyda była jak zapalnik. Kryzys ekonomiczny uderzył w mniejszości

Śmierć Geogre'a Floyda była bezpośrednią przyczyną wyjścia Afroamerykanów na ulice. Ale niejedyną. To tylko wierzchołek góry lodowej problemów mniejszości w USA, które często wciąż czują się obywatelami drugiej kategorii - zwłaszcza pod względem ekonomicznym. Potwierdzają to zresztą najnowsze dane.

203
22.05.2020 12:16

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Dalsze zwolnienie z ZUS, bank godzin, dłuższe umowy okresowe. Biznes chce zmian w tarczy

Zdaniem pracodawców, najgorsze w gospodarce nadejdzie dopiero jesienią. Do tego czasu chcą nowej tarczy, a w niej m.in wydłużenia na kolejne miesiące zwolnienia z ZUS i podatków czy wydłużenia rozliczeń czasu pracy do 24 miesięcy. Związkowcy chcą rozmawiać, ale stawiają twarde warunki.

bDTbIGIe
4
15.05.2020 17:39

KRYZYS GOSPODARCZY
 / 
Komisja Europejska: 100 mld euro na walkę ze skutkami pandemii

Komisja Europejska uruchomi 100 mld euro na walkę z gospodarczymi skutkami pandemii. Ten instrument solidarności, określany jako SURE, został zapowiedziany w kwietniu tego roku.

5
30.04.2020 21:51

GOSPODARKA
 / 
Samorządowcy i przedsiębiorcy chcą powołania Okrągłego Stołu Gospodarczego

Przedstawiciele organizacji samorządowych i przedsiębiorców – Unii Metropolii Polskich, Stowarzyszenia "Metropolia Warszawa" oraz Rady Przedsiębiorczości – powołali Forum Odbudowy Polskiej Gospodarki. Chcą dyskutować o sytuacji gospodarczej w formie okrągłego stołu.

9
20.04.2020 20:02

KORONAWIRUS
 / 
Szefowa MFW ostrzega: kryzys wywołany Covid-19 gorszy od Wielkiej Depresji

Kryzys wywołany rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest gorszy od Wielkiego Kryzysu z przełomu lat 20. i 30. XX wieku - uważa dyrektor wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa.

1
17.04.2020 13:06

KORONAWIRUS
 / 
BIK: liczba zapytań o kredyty gotówkowe spadła o 56,2 proc.

Wyraźnie spadło zainteresowanie Polaków finansowaniem ich bieżących potrzeb kredytem bankowym. Biuro Informacji Kredytowej porównało liczbę zapytań o kredyty w drugim tygodniu kwietnia tego roku z analogicznym okresem rok temu. Liczba zapytań spadła o 56,2 proc.

5
09.04.2020 13:08

KORONAWIRUS
 / 
Włochy: zamknięcie kraju na miesiąc kosztowało 47 mld euro

Włosi zaczęli szacować, ile zamknięcie kraju kosztowało ich gospodarkę. Straty ponoszone przez gospodarkę na północy i w centrum kraju szacowane są na 37 mld euro, a mniej rozwiniętym – ale też znacznie mniej dotkniętym epidemią południu - 10 miliardów.