Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. SAS
|
aktualizacja

Kupili dom, który "straszył" i go odnowili. "Zostawiliśmy tylko mury"

Dach i strop były do wymiany, w progu wisiało ostrzeżenie przed wejściem, wnętrze "straszyło", ale Agnieszka Nowicka i jej mąż i tak zdecydowali się na zakup starego poniemieckiego gospodarstwa. Chcieli mieć dom, który z jednej strony byłby domem gościnnym, a z drugiej - miejscem do życia dla nich. - Gospodarstwo kupiliśmy w 2014 r. Kosztowało wtedy 125 tys. zł - opowiada właścicielka. - Można powiedzieć, że budynki gospodarcze były gratis, ale musieliśmy zrobić generalny remont, przebudowę starego domu. W zasadzie zostały tylko jego mury - dodaje. Remont, który trwał około dwóch lat, wyniósł mniej więcej 400 tys. zł. Dziś gospodarze zajmują cały parter, a na piętrze urządzili pokoje gościnne. Do dyspozycji gości jest też domek na drzewie, w którym znalazła się nawet łazienka i niewielki aneks kuchenny. O szczegółach opowiada w programie "Pomysł na dom" Kuba Jankowski.

KOMENTARZE
(29)
Belfegor
5 miesięcy temu
No i co?Mury dalej straszą?
deflacja
5 miesięcy temu
Najmniej inteligentni ludzie w Polsce mają najwięcej do powiedzenia. To tzw. suweren. Tym przezwiskiem kacza mafia nazywa swoich jałmużników, którzy wiszą u kieszeni pana z nadzieją że jaśnie Kaczor coś da. Ale dawać już nie ma z czego, a Glapi może jedynie dodrukować pusty pieniądz. Kaczor już się sypie i niedługo pójdzie w odstawkę, ale burdel jaki po nim zostanie będzie likwidowany przez całe dziesięciolecia.
OTUA
5 miesięcy temu
Skad oni takich expertow biora. Gościu chyba w zyciu nie byl za granica, o emigracji to czytał pewnie w książkach Żeromskiego. Jesli ktos mysli, ze dostanie tanie mieszkanie w Berlinie, Londynie czy Lizbonie albo że będzie go stać na kredyt na mieszkanie w tych miastach, nawet jak będzie pracował za lepsze pieniądze jak na przysłowiowym zmywaku, to się rozczaruje. Nie wiem dlaczego, pewnie ludzie uważają, że Polska jest jakaś wyspa, gdzie procesy gospodarcze przebiegają inaczej niż w reszcie świata.
ddd
5 miesięcy temu
Jak chcesz mieć zimny dom w lato, to go ocieplij. Ocieplając dom izolujesz ściany
Timi
5 miesięcy temu
A jak wyszedł certyfikat energetyczny w tym budynku? 10 ton węgla w sezonie wystarcza?
...
Następna strona