Notowania

Kurski odpowiada na zarzuty. "Sukces Sylwestra marzeń boli jeszcze w marcu"

- Kolejne dziennikarskie nic - tak prezes TVP zareagował na informacje "Rzeczpospolitej", że umowa na "Sylwestra marzeń" mogła być nieważna. Zdaniem Jacka Kurskiego, krytyków boli "spektakularny sukces" imprezy w Zakopanem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
"Rz" wprowadza czytelników w błąd, mówi TVP. Eksperci mają wątpliwości (Fot: Andrzej Iwańczuk)

Umowa między TVP a gminą Zakopanem na organizację sylwestra została podpisana tylko przez Jacka Kurskiego. A powinien się tam znaleźć jeszcze podpis Macieja Staneckiego, członka zarządu TVP - informowała dziś "Rzeczpospolita". Zdaniem dziennika, przez brak tego podpisu, umowa na "Sylwestra marzeń" mogła być nieważna.

Co na to TVP? Artykuł skomentował na serwisie społecznościowym prezes Jacek Kurski. - Kolejne dziennikarskie nic "Rzeczpospolitej" - napisał.

Jerzy Owsiak o TVP: nie mamy focha. Obejrzyj wideo:

- Umowa z Zakopanem jest oczywiście ważna, bo ją formalnie potwierdził zarząd TVP, nie w nocy i nie na śmietniku, a na posiedzeniu 20 grudnia 2018 r. - zaznaczył prezes TVP. Zdaniem prezesa niektórych "sukces Sylwestra marzeń boli jeszcze w marcu".

Tymczasem na stronie TVP pojawiło się specjalnie oświadczenie w tej sprawie - Telewizja Polska udzieliła dziennikowi "Rzeczpospolita" w dniu 7 marca 2019 r. informacji, iż umowa ta została zawarta z zachowaniem procedur przewidzianych w przepisach prawa - czytamy w komunikacie.

W opublikowanym w "Rz" artykule, eksperci mieli jednak poważne wątpliwości co do ważności umowy. – Jeśli umowa była parafowana ze złamaniem zasad reprezentacji spółki, to zarząd ma prawny problem. I to niemały, tym bardziej że chodzi o bardzo kosztowną imprezę sylwestrową – mówi dziennikowi Juliusz Braun, były prezes TVP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-03-2019

OP.PLNie ma chyba większego kłamcy i oszusta który potrafi tak kłamać w żywe oczy jak Kurski .

08-03-2019

pm3Te tłumy, awantury i hektolitry piwa to sukces? Niewątpliwie na miarę wyborców PiS.

08-03-2019

Andrzejmiernota

Rozwiń komentarze (44)