Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kurski wraca. Będzie pełnił obowiązki prezesa TVP

19
Podziel się:

Krótko trwało wygnanie Jacka Kurskiego z posady prezesa Telewizji Polskiej. Jak informuje TVP, Kurski znów będzie pełnił obowiązki prezesa. Dotychczasowy p.o prezesa Maciej Łopiński najpierw idzie na urlop, a następnie zrezygnuje z funkcji.

Kurski wraca. Będzie pełnił obowiązki prezesa TVP
(PAP)
bFgrGKJh

"W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu" - brzmi komunikat TVP.

Całej sprawie rumieńców nadaje fakt, że komunikat o powrocie Kurskiego został wystosowany, zanim zebrała się Rada Mediów Narodowych. Nie do końca więc wiadomo, kto powierzył mu pełnienie obowiązków prezesa. Komunikat TVP o tym nie wspomina.

Zobacz także: Zobacz też: 2 mld zł dla TVP. Balcerowicz: tłumaczenie Dudy jest żałosne
bFgrGKJj

Kurski musiał pożegnać się z prezesurą po ultimatum prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent zagroził, że nie podpisze ustawy przekazującej 2 mld zł na media publiczne, jeśli w TVP będzie nadal rządził Jacek Kurski. Jak pisaliśmy w Wirtualnej Polsce, na odwołanie prezesa miał się nie godzić prezes PiS Jarosław Kaczyński, ale ostatecznie prezydent postawił na swoim.

Nie na długo jednak. 31 maja br. Rada Mediów Narodowych ponownie powołała Jacka Kurskiego do Zarządu TVP, gdzie nadzorował Telewizyjną Agencję Informacyjną oraz TVP Sport.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bFgrGKJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Adela
5 miesięcy temu
Kurski bogacz a nie miał pieniędzy żeby płacić alimenty.
WP
2 lata temu
jakże załośnie wygląda teraz nasz Prezydent...
Sami
2 lata temu
Na miejscu Dudy odegrałbym się na Kaczyńskim, on teraz może mu skoczyć
bFgrGKJL
Halina58
2 lata temu
Kolesiostwo kwitnie.On ma plecy to Mu lecy
Eni
2 lata temu
No nie jaja sobie robią??????