Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

W piątek wybór prezesa TVP. Nikt się oficjalnie nie ubiega, nieoficjalnie - tylko jedno nazwisko

132
Podziel się:

W piątek Rada Mediów Narodowych zbierze się, by wybrać nowego prezesa TVP. Czy się uda? Trudno powiedzieć: żaden kandydat nie został oficjalnie zgłoszony do konkursu, a jednocześnie pod uwagę brane jest tylko jedno nazwisko: Jacek Kurski.

Formalnie nikt się nie ubiega o stanowisko prezesa TVP - potwierdza Juliusz Braun
Formalnie nikt się nie ubiega o stanowisko prezesa TVP - potwierdza Juliusz Braun (East News)
bFdMzUad

W piątek o godzinie 14 rozpocznie się posiedzenie Rady Mediów Narodowych – potwierdził w rozmowie z money.pl Juliusz Braun, od 2016 r. członek Rady Mediów Narodowych, były prezes zarządu TVP.

W programie posiedzenia są dwa punkty: wybór rady nadzorczej Polskiego Radia oraz powołanie prezesa Telewizji Polskiej.

Realizacja drugiego punktu stoi pod pewnym znakiem zapytania, gdyż nie został zgłoszony żaden kandydat.

bFdMzUaf

- Może Krzysztof Czabański kogoś zgłosi – mówi nasz rozmówca.

Pytamy, czy poza Jackiem Kurskim (niezgłoszonym formalnie), możemy zakładać jakiekolwiek inne nazwisko na giełdzie. "Nie" – pada krótka odpowiedź.

Przypomnijmy, że w marcu tego roku Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP. Domagał się tego Andrzej Duda. Prezydent uzależniał od odwołania Kurskiego swoją decyzję o podpisaniu ustawy zakładającej finansowanie mediów publicznych przez następne 5 lat kwotą niemal 2 mld zł rocznie. Gdy okazało się, że dopiął swego, na wspólnym briefingu z premierem poinformował o podpisaniu ustawy.

bFdMzUal

Pełniącym obowiązki prezesa TVP jest od marca Maciej Łopiński. Kurski, choć już nie w fotelu prezesa, nadal ma ogromny wpływ na telewizję. 31 maja Rada Mediów Narodowych ponownie powołała go do zarządu TVP. Co ciekawe, tego dnia Rada przyjęła dwie uchwały dotyczące Jacka Kurskiego. W pierwszej uchyliła powołanie go do zarządu z dnia 22 maja, a drugą – ponownie powołała.

Powodem były wątpliwości co do pierwszej procedury powołania Kurskiego do zarządu TVP. Stąd decyzja o odwołaniu i natychmiastowym powołaniu na nowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdMzUaG
KOMENTARZE
(132)
Chentny na pr...
rok temu
Czy był ogłoszony konkurs na prezesa tvp
Darek
rok temu
Sprawdzil sie to go wybieraja na kolejna kadencje, nie widze w tym nic dziwnego absolutnie.
Szczery
rok temu
Wiadomo że będzie Kurski. Jeden wielki przewał i co zrobicie mafii PiS? Nic 😆😆😆 I na takich ludzi ktoś głosuję? Wstyd i hańba. Co za kraj...
bFdMzUaH
jaga
rok temu
"Czeba mieć intligencję Kurskiego i suzyć partii" panie Braun. Panu pozostało zdziwienie, tylko. Całej opozycji trzeba wbić do głowy jedno zdanie: "ONI MOGĄ WSZYSTKO" Wciąż są zadowoleni z siebie. Beata Mazurek nawet wszczęła poszukiwania Tuska. Oj, jak go znajdzie... co zrobi?
Wacław
rok temu
Pan AD ma też gwarantowaną posadkę i nie musi już niczego się obawiać. A żłób nadal duży do wyjadania, teraz posypią się następne intratne jeszcze nie obsadzone posadki albi nowo wygenerowane.
...
Następna strona