Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Media publiczne. Rada Mediów Narodowych wybierze nowego prezesa TVP

127
Podziel się:

24 lipca odbędzie się posiedzenie Rady Mediów Narodowych. Jednym z jej punktów będzie wybór nowego prezesa Telewizji Polskiej. Potwierdził to w rozmowie z money.pl Juliusz Braun, od 2016 r. członek Rady Mediów Narodowych, były prezes zarządu TVP.

Juliusz Braun przyznał, że Rada Mediów Narodowych zbierze się 24 lipca
Juliusz Braun przyznał, że Rada Mediów Narodowych zbierze się 24 lipca (East News)
bFemYxXF

Juliusz Braun nie dał się namówić na spekulowanie, czyje kandydatury będą rozpatrywane. - Do 22 lipca jest czas na zgłaszanie kandydatur. Może pan Czabański widzi kogoś konkretnego, ja tego nie wiem – powiedział.

Nie chciał również wyjawić, kogo widzi na stanowisku prezesa.

bFemYxXH

Przypomnijmy, że w marcu tego roku Jacek Kurski został odwołany z tej funkcji. Domagał się tego Andrzej Duda. Prezydent uzależniał od odwołania Kurskiego swoją decyzję o podpisaniu ustawy zakładającej finansowanie mediów publicznych przez następne 5 lat kwotą niemal 2 mld zł rocznie. Gdy okazało się, że dopiął swego, na wspólnym briefingu z premierem poinformował o podpisaniu ustawy.

Zobacz także: Obejrzyj: Co dalej z Jackiem Kurskim? "Mógłby wykładać na uniwersytecie propagandę lat 30."

Pełniącym obowiązki prezesa TVP jest od marca Maciej Łopiński. Kurski, choć już nie w fotelu prezesa, nadal ma ogromny wpływ na telewizję. 31 maja Rada Mediów Narodowych ponownie powołała go do zarządu TVP. Co ciekawe, tego dnia Rada przyjęła dwie uchwały dotyczące Jacka Kurskiego. W pierwszej uchyliła powołanie go do zarządu z dnia 22 maja, a drugą – ponownie powołała.

bFemYxXN

Skąd tak niezrozumiałe ruchy? Powodem takiego postępowania były wątpliwości co do pierwszej procedury powołania Kurskiego do zarządu TVP. Stąd decyzja o odwołaniu i natychmiastowym powołaniu na nowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFemYxYi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(127)
Polak
2 lata temu
Kłania się Białoruś!
Polak
2 lata temu
Kłania się Białoruś.
DRE
2 lata temu
Jak to kogo powołają. Nowego kandydata Kurskiego.
bFemYxYj
Koko
2 lata temu
Jaki nowy prezes ten sam co był tylko po dwumiesięcznej przerwie
Polak
2 lata temu
Wybór tak ważnej osoby jak prezes TVP jest wielkim wydarzeniem. Należy życzyć sukcesów. Jako obywatel Polski, oczekiwał bym pewnych programów z czołówka. tytułem zdrowie społeczeństwa, prezentujące przekrój zachowań takich jak sport, zdrowe odżywianie, atrakcyjny wypoczynek np. na termach solankowych, turystyka krajowa. Oprócz czołówki zdrowie społeczne ważnym jest bezpieczeństwo kraju przedstawiające programy i filmy o najnowszych technologiach we współczesnych armiach, służbach bezpieczeństwa, ochrony ludności przed zagrożeniami, typu wojna np. schrony. Sądzę że na ekranach powinno być więcej filmów polskiej klasyki, zarówno przedwojennej jak i powojennej.
...
Następna strona