Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Kursy walut NBP. Sobotni kurs funta, euro, dolara i franka szwajcarskiego. Łagodna inflacja

55
Podziel się:

Kursy walut NBP - sobota, 12.06.2020. Za jednego dolara zapłacimy 3,6759 zł. Cena jednego funta szterlinga to 5,2040 a franka szwajcarskiego 4,1043 zł. Z kolei euro możemy zakupić za 4,4723 zł.

Kursy walut NBP. Sobotni kurs funta, euro, dolara i franka szwajcarskiego. Łagodna inflacja
Kursy walut NBP. Sobotni kurs funta, euro, dolara i franka szwajcarskiego. Łagodna inflacja (money.pl, Rafał Parczewski)

W piątek ok. godz. 12 Narodowy Bank Polski podał uśrednione kursy obowiązujące aż do kolejnej publikacji.

Kursy walut NBP 12.06.2020 kurs euro, funta, dolara i franka szwajcarskiego

  • kurs dolara amerykańskiego 3,6759
  • kurs [franka szwajcarskiego] 1 CHF 4,1043
  • kurs euro 1 [EUR] 4,4723
  • kurs funta szterlinga 1 GBP 5,2040
  • kurs rubla rosyjskiego 1 RUB 0,0513
  • kurs hrywny (Ukraina) 1 UAH 0,1360
  • kurs korony czeskiej 1 CZK 0,1768
  • kurs korony szwedzkiej 1 SEK 0,4448

Aktualna tabela kursów walut zostanie opublikowana w godzinach 11.45-12.15 na stronie Narodowego Banku Polskiego.

Bieżące kursy średnie walut obcych w złotych określonych w § 2 pkt 1 i 2 uchwały Nr 51/2002 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 23 września 2002 r. w sprawie sposobu wyliczania i ogłaszania bieżących kursów walut obcych (Dz. Urz. NBP z 2017 r. poz. 15.3,7675).

Kursy walut NBP. Komentarz money.pl:

Pół biliona dolarów - to jest liczba dnia, bo taką kwotę po raz pierwszy przekroczyły operacje reverse repo prowadzone przez Fed, co oznacza rekordową nadpłynność. Zabawmy się w hipotezy - inflacja w USA wynosi dziś powiedzmy 5,5 proc. (konsensus 4,7 proc.). Tak koszmarne dane powinny w teorii wywołać negatywną reakcję tak na rynku akcji, jak i obligacji.

Jednak załóżmy że fundusz sprzeda te aktywa i co zrobi z gotówką, skoro od tygodni jest problem, aby choćby przechować ją na 0 proc.? W efekcie wczoraj rentowność amerykańskich 10-latek spadła poniżej 1,5 proc. (a kilka tygodniu temu było blisko 1,8 proc.) i padły hasła: "rynek uwierzył w przejściowość inflacji". Nie, rynek nie ma wyboru - te pieniądze trzeba gdzieś zaparkować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(55)
Fffgg
rok temu
Wszystko robią aby nie wejść do sejmu
Klasa średnia
rok temu
Właśnie dozbierałem na mieszkanie… w cenie z 2018 roku. Przez pisowskich indolentów ekonomicznych jestem w doopje.
Podatnik
rok temu
Jak za Gierka, tyle że on poza astronomicznym zadłużeniem zostawił po sobie jakąś infrastrukturę. Po PiSie będą odbudowane zamki i pałace, po których będą biegać dzieci obajtków i morawieckich.
5555
rok temu
W Polsce wszyscy znają się najlepiej na wszystkim ale jak dojdzie do podjęcia decyzji to już nie koniecznie we własnych rodzinach nie radzą sobie
refadc
rok temu
RPP i prezes NBP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Obniżka stóp % i gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotego. Rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Opisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków.
...
Następna strona