Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Natalia Kurpiewska
Natalia Kurpiewska
|
aktualizacja

Szczepienia w PKO BP. Bank żąda sprostowania

4
Podziel się:

"Wyborcza" ujawniła, że bank PKO BP na długo przed rządowymi planami szczepień w zakładach otrzymała szczepionki dla swoich pracowników. Bank się tłumaczy i chce sprostowania od dziennika.

Szczepienia w PKO BP. Bank żąda sprostowania
Zdaniem Wyborczej PKO już w kwietniu szczepiło pracowników. Bank chce sprostowania od dziennika (East News)
bFdFmxed

Jak wynika z informacji "Wyborczej", pracownicy banku oraz ich bliscy mieli zostać zaszczepieni 10 kwietnia w punkcie przy ul. Puławskiej 15 w Warszawie. Za przeprowadzenie akcji odpowiadać miała firma Warsaw Genomics.

PKO przyznaje, że do szczepień doszło. Bank zaznacza jednak, że udostępnił tylko przestrzeń dla zabiegów oraz że szczepione były tylko osoby powyżej 60 roku życia, w tym również pracownicy banku. Teraz chcą sprostowania od dziennika, bo, jak tłumaczy PKO, publikacja godzi w ich dobre imię i zawiera nieścisłe informacje.

Miesiąc temu "Wyborcza" opublikowała tekst, w którym opisała całą sprawę. Dziennik wskazuje, że 10 kwietnia w siedzibie PKO BP zaszczepiono 413 osób. Jako miejsce szczepienia podano oddalone o 300 km wsie na Mazurach, gdzie Warsaw Genomics ma zarejestrowane punkty szczepień.

bFdFmxef
Zobacz także: Powrót kapitału i nowa ulga w Polskim Ładzie. Minister finansów: te pomysły zostaną dobrze odebrane przez rynek

W odpowiedzi dla dziennika Warsaw Genomics przyznało, że spośród kilku punktów szczepień zarejestrowanych na Mazurach znajdą się też mobilne punkty szczepień. Natomiast "Wyborcza' dodaje, że takie punkty powstają w domach pomocy społecznej, a nie z myślą o pracowników zakładów.

W dzienniku opisano również chaos i nieścisłości w sprawie samych dawek szczepionek. Bowiem Genomics Warsaw przyznało, że skorzystało z dawek od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, które pojawiły się na początku Wielkiego Tygodnia. Natomiast RARS wskazała, że firma otrzymała tylko 120 dawek szczepionki.

bFdFmxel

Dodatkowo, jednym z warunków otrzymania dawek szczepionek było wykorzystanie ich do 3 kwietnia. Warsaw Genomics przyznało, że przedświąteczne dawki szczepionek dostarczono na przełomie 6 i 7 kwietnia, a wykorzystano dopiero 10 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdFmxeG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
erfg
8 miesięcy temu
bank..... niech konkretnie podadzą ile z osób zaszczepionych wtedy to pracownicy pikaoo
Amber Heard
8 miesięcy temu
A co mnie to obchodzi ! i tak pisowcom nic już nie zaszkodzi ani nie pomoże przed rozliczeniami z narodem !. Pozdrawiam serdecznie ;).
Pozhoga
8 miesięcy temu
Niech PKO BP nie żąda od gazwybu przeprosin, bo co komu po przeprosinach Karola Marksa? Komuniści rozumieją tylko język siły, i tylko taki należy wobec nich stosować: pozwać gazwyb na ciężką kapuchę, niech płacą za kłamstwa.
bFdFmxeH
Gdyby nawet
8 miesięcy temu
I bardzo dobrze. Tak powinno być też w Urzędach Skarbowych i tam, gdzie chodzimy załatwiać sprawy. Mało kto chce szczepić się.