Notowania

leasing
24.04.2019 14:11

Laptop w leasingu? To korzyść nie tylko finansowa

Utarło się, że leasing to rozwiązanie służące przede wszystkim do finansowania inwestycji w park maszyn lub firmową flotę. Tymczasem opłaca się wziąć w leasing nawet laptopa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Koszt, związany z użytkowaniem przestarzałego sprzętu komputerowego, nie sprowadza się tylko do braku komfortu pracy. Jakość sprzętu ma bezpośredni wpływ na wydajność. Czas reakcji komputera, ilość awarii, długi rozruch systemu, błędy oraz alerty – utrudniają pracownikom wykonywanie swoich obowiązków. Wydłużają czas potrzebny na wykonanie poszczególnych działań i wpływają zatem na działanie biznesu. Chodzi o konkretne cyfry. Badanie przeprowadzone przez J.Gold Associates LLC pokazało, że firmy, które odwlekają wymianę komputerów i korzystają ze sprzętu zamiast rekomendowanych 3 lat – nawet 5 lat, tracą na tym 9600 $ per stanowisko. Jest to więc kwota, za jaką spokojnie można nabyć nowy komputer, a tym bardziej wziąć w leasing. Przestrzały sprzęt kosztuje nawet 29% produktywności pracownika, który traci czas oczekując na wznowienie pracy systemu lub troubleshooting błędów i obserwację paska postępu.

Leasing staje się więc idealnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorstwa: umożliwia regularną wymianę sprzętu na nowy, kontrolę kosztów i ilości jednostek. Pozwala także uniknąć jednorazowych, dużych inwestycji w modernizację zaplecza technologicznego. A wszystko to przy maksymalnej wydajności każdego stanowiska pracy i komforcie pracy każdego zatrudnionego. Na rynku dostępnych jest wiele opcji leasingu. Praktycznie w każdej sieci sprzedaży można dopełnić wszystkich formalności zarówno podczas zakupu off- i online. Dobrym przykładem leasingu, który oferuje też dodatkowe korzyści jest leasing opracowany dla komputerów z procesorami marki Intel, dostępnych w sieci Komputronik. Oprócz zalet leasingu, zyskujemy w tym przypadku także – 30 dniowy termin zwrotu, konfigurację i instalację za 1 zł oraz 100 zł rabatu na MS Office. Producenci i dystrybutorzy są zatem w stanie przygotować interesujące oferty, by nakłonić nas do częstszej wymiany sprzętu. Warto się zdecydować, gdyż jest to sytuacja obopólnego „win – win”.

Tagi: leasing
Źródło:
Informacja prasowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2019

dwaskijeśli prowadzisz a firmę jej kondycja zmusza cię do brania laptopa w leasing, zastanów się gdzie popełniłeś błąd...

24-04-2019

sponsorsponsorowane?

Rozwiń komentarze (2)