Trwa ładowanie...
bDyXOgvF

Notowania

Leasing – Wszystkie wiadomości

10.12.2020 9:44

GOSPODARKA
 / 
Przedsiębiorstwa szukają oszczędności. I sprawdzają, co stoi w firmowych garażach

Firmy szukają oszczędności i weryfikują samochody stojące w ich garażach. Koszt firmowej floty najłatwiej zbić przy wyborze wozów. Raporty spalania to nie wszystko, bo na cenę leasingu, raty wynajmu długoterminowego czy opłacalność sprzedaży wpływa jeszcze tzw. wartość rezydualna. I powinna być brana pod uwagę przez każdego.

4
27.10.2020 12:22

MOTORYZACJA
 / 
Najem długoterminowy auta. "Stała opłata i zero zmartwień"

Kryzys w wielu branżach wywołany koronawirusem. Sprawia, że popularyzuje się opcja najmu długoterminowego aut? - To bardzo ciekawa forma, bo płacimy ratę miesięczną jedynie za utratę wartości tego auta, a mamy w niej ubezpieczenie i serwis samochodu, co oznacza, że płacąc co miesiąc niczym nie musimy się martwić - powiedział w programie "Money. To się liczy" Kamil Makula, prezes zarządu Superauto.pl. - Nieco kłopotliwe jest utrzymanie limitu kilometrów, im niższy limit, tym niższa rata. Jednak polscy przedsiębiorcy coraz chętniej z tej formy korzystają. Większość umów najmu podpisuje się z zerowym wkładem własnym, więc na starcie nie trzeba wyłożyć ani złotówki. Myślę, że takie formy finansowania będą się rozwijać - dodał.

24.06.2020 15:29

FINANSE
 / 
ARP pomaga przedsiębiorcom. Formalności załatwisz przez internet

Instrumenty pomocy oferowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu to jeden z elementów bogatej palety rozwiązań antykryzysowych oferowanych przez rząd czy PFR – zapewnia Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

4
29.05.2020 12:21

MOTORYZACJA
 / 
Wynajem długoterminowy. Na czym polega? Czy wynajem długoterminowy się opłaca?

Wynajem długoterminowy coraz częściej staje się alternatywą dla kredytu czy leasingu. Wyjaśniamy na czym polega wynajem długoterminowy i czy warto się na niego zdecydować.

19
21.05.2020 7:57

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus odbił się na leasingu. Branża mówi o załamaniu rynku

Ponad 13 proc. spadła wartość inwestycji sfinansowanych przez firmy leasingowe za pośrednictwem leasingu i pożyczki inwestycyjnej. Winna tej sytuacji jest pandemia koronawirusa.

bDyXOgvH
15
11.04.2020 16:02

FIRMA
 / 
Leasing samochodu w dobie koronawirusa

Pandemia koronawirusa opanowała już ponad 200 krajów na całym świecie, powodując ogromne straty dla gospodarki. Wprowadzane są nowe ograniczenia, które sprawiają, że obywatele obawiają się o swoją sytuację finansową w najbliższej przyszłości. Wśród nich są też klienci firm leasingowych, którzy muszą spłacać co miesiąc raty. Czy polski rząd przygotował dla nich określone mechanizmy pomocowe, na wzór wsparcia dla kredytobiorców?

58
05.02.2020 8:20

LEASING
 / 
Firmy wstrzymują się z zakupami. Odczuwa to branża leasingowa

Mniejsze zainteresowanie leasingiem. Wartość inwestycji, które sfinansowali leasingodawcy, spadła w ciągu roku o prawie 6 proc.

15
09.12.2019 13:34

FIRMA
 / 
Źle się dzieje w Europejskim Funduszu Leasingowym. Związkowcy rozpoczęli spór zbiorowy i grożą strajkiem

Jak dowiedział się money.pl, zarząd Europejskiego Funduszu Leasingowego miał degradować pracowników wbrew zasadom, które sam ustalił. Tak twierdzą związkowcy, którzy zawiązali spór zbiorowy. – Dalsze kroki? Wszystkie przewidziane prawem, łącznie ze strajkiem – mówią związkowcy.

28
02.12.2019 11:00

LEASING
 / 
Getin Holding sprzeda Carcade. Ma umowę z firmą należącą do banku Gazpromu

Getin Holding dogadał się z Gazprombank Leasing oraz Novfintekh. Sprzeda im swój biznes leasingowy w Rosji. Zainkasuje za to około 181 mln zł.

bDyXOgvN
50
09.11.2019 17:23

PRAWO
 / 
Leasing operacyjny – czy trzeba go raportować do fiskusa?

Krajowa Administracja Skarbowa zbiera od przedsiębiorców informacje o umowach leasingu operacyjnego, choć Ministerstwo Finansów nie ma pewności, że jest to schemat podatkowy – pisze Grażyna Leśniak w serwisie Prawo.pl. Zdaniem ekspertów resort utrzymuje podatników w niepewności, by w przyszłości, w razie potrzeby, fiskus mógł zakwestionować rozliczenia podatnika.

2
12.10.2019 7:31

FINANSE
 / 
Nowa mobilność to niskie raty

Nowe, proste narzędzia finansowe w motoryzacji kuszą klientów niższymi kosztami przy wyższym standardzie samochodów. Jak to możliwe? Samochód użytkuje się przez kilka lat, a następnie oddaje.

09.10.2019 18:07

MOTORYZACJA
 / 
Volkswagen stawia na elektromobilność. Na celowniku zamożni klienci i floty

- Każdy, kto zdecydował się na jazdę próbną samochodem elektrycznym, był zadowolony. Nie spotkałem nikogo, komu by się to nie spodobało - mówi money.pl Mikołaj Woźniak, dyrektor zarządzający Volkswagen Leasing. Jak dodaje, jego firma stawia na elektromobilność, choćby proponując klientom unikalne sposoby finansowania zakupu "elektryka". - Z naszych informacji wynika, że klienci bardzo obawiają się, że ich samochód elektryczny po zakupie straci na wartości. Nasze finansowanie powoduje, że takie ryzyko praktycznie znika - mówi. Jak twierdzi Mikołaj Woźniak, 12 proc. Polaków rozważa zakup samochodu elektrycznego. - Ale jak już się przejadą takim elektrykiem, to odsetek ten wzrasta do ponad jednej trzeciej - podkreśla. Jego zdaniem samochody elektryczne to również dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców i klientów flotowych.

8
28.08.2019 14:53

E-LEASING
 / 
Leasing tyko online. Dzięki pomysłowi polskiego startupu

Francuska grupa Cofidis wchodzi na polski rynek z ofertą leasingu online. Technologię do obsługi klienta dostarczy polski start up Carsmile.

bDyXOgvO
29
04.08.2019 8:26

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Firmy mają poważny problem z rozliczaniem kosztów leasingowych. Zmiany w umowach pod lupą fiskusa

Można stracić prawo do korzystniejszego rozliczania leasingu zawartego przed 1 stycznia 2019 roku. Aby tak się stało, musi nastąpić istotna zmiana umowy. Według Ministerstwa Finansów, jest nią np. skrócenie lub wydłużenie harmonogramu płatności rat.

12
02.08.2019 14:59

AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU
 / 
Pieniądze dla tysięcy polskich firm. Pomogą tym, którym nie chcą pomóc banki

Dostęp do kapitału stanowi jedną z największych barier w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Agencja Rozwoju Przemysłu ma więc dla przedsiębiorców nową propozycję. Pomoże sfinansować leasing specjalistycznych i nowoczesnych urządzeń.

01.08.2019 9:54

FINANSE
 / 
ARP Leasing – nowy gracz na mapie leasingu

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. poszerza wachlarz narzędzi wsparcia dla polskiego biznesu. Tym razem wkracza w szybko rosnący segment leasingu maszyn i urządzeń.

150
05.07.2019 7:32

ABONAMENT
 / 
Leasingujesz auto? Masz do zapłacenia kolejny "podatek"

Jest jednoznaczne stanowisko w sprawie abonamentu za radia w leasingowanych autach firmowych. Płaci ten, kto samochód wziął w leasing. I nieważne, czy tego radia słucha.

27.06.2019 18:20

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A

ARP Leasing Sp. z o.o. to spółka córka Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., która powstała kilkanaście dni temu. Jej zadaniem jest wspieranie przedsiębiorców w zakresie finansowania zakupu maszyn, urządzeń czy linii technologicznych. ARP Leasing będzie oferować usługi leasingowe. To propozycja dla przedsiębiorców, którzy szukają środków na zakup specjalistycznego sprzętu.