Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KUC
|

Lasy Państwowe mają gest. Pół miliona dla ojca Rydzyka

321
Podziel się:

W sumie około 500 tys. zł przekazały od 2015 roku Lasy Państwowe na rzecz podmiotów związanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Pieniądze poszły m.in. na promocję czy produkcję filmów reklamowych.

Lasy Państwowe mają gest. Pół miliona dla ojca Rydzyka
Ojciec Tadeusz Rydzyk może liczyć na wsparcie państwowych firm (East News)

Dokładne kwoty ujawniła Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych. Zapytał o to senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza.

Co znalazło się w odpowiedzi na interpelację parlamentarzysty? Fundacja Lux Veritatis otrzymała na przykład 120 tys. zł za organizację konferencji naukowej "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś" w 2017 roku. Drugie tyle Lasy Państwowe zapłaciły za wyprodukowanie trzech odcinków programu "Prosto o gospodarce" w Telewizji Trwam.

Ale na tym nie koniec. Za mniejsze i większe projekty fundacja zgarnęła z Lasów Państwowych w sumie ponad 420 tys. zł. Produkowała m.in. filmy promocyjne dla państwowej spółki.

Zobacz także: 240 mln zł dla Tadeusza Rydzyka. Piotr Zgorzelski komentuje

Inne podmioty powiązane z ojcem Rydzykiem również mogły liczyć na kontrakty od państwowej firmy. Spółka Spes na przykład zajmowała się przez ostatnie 5 lat publikowaniem ogłoszeń i nekrologów. W sumie zarobiła na tym niespełna 20 tys. zł.

Spółka Bonum wystawiła z kolei fakturę na około 20 tys. zł za usługi gastronomiczne i noclegowe.

Wyższa Szkoła Kultury Medialnej i Społeczne w Toruniu zainkasowała okrągłe 20 tys. zł za promocję Lasów Państwowych. Jak wyglądała ta promocja? Szefostwo szczegółów nie podaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(321)
Rydz-Mleczaj ...
3 lata temu
🤦🏻‍♂️ CYROGRAF RZECZ ŚWIĘTA W mieście pierników bies Grzybek mieszka. Tłustą ma kieszeń ten rzezimieszka. Myśli i knuje przez całe dzionki, jak by tu zdobyć więcej mamonki. Wszystko się wali, ludzie strajkują, ale na Stocznię nie pożałują. Kto może daje, zaciska pasa, cóż za ironia - zginęła kasa. Grzybek tymczasem ręce zaciera, jak by tu jeszcze znaleźć frajera? Jak tu pomnożyć lepki majątek, zbudować sobie Grzybi Zakątek. Każdy, kto wierzy w Sąd Ostateczny, chętnie zapłaci za odpust wieczny. Gdy grzechów zbraknie u starowiny, niech kupi odpust dla swej rodziny. Media zbuduję, dotrę pod strzechę, obiecać będę w Bogu pociechę. Kto mi odmówi, grzechem postraszę i tak to sobie nabiję kasę. Będę sprzedawać modlitewniki, święte różańce i medaliki. Zaproszę wszystkich na urodziny, by mogli złożyć swe dziesięciny. Drogi do nieba ze mną początek, chcesz być zbawiony, oddaj majątek. Duży czy mały, nie ma znaczenia, ubóstwa trzeba ci do zbawienia. Dla polityków mam cyrografy. A kiedy złożą już autografy, siądą na stołkach w samozachwycie, ja będę pławił się w dobrobycie. Będą mi służyć, słowo się rzekło, dawać pieniądze, bo będzie piekło. Tak złote cielce oraz marmury królestwo moje wzniosą do góry. Gdy ktoś w wątpliwość podda me cnoty, nazwę go wrogiem naszej Wspólnoty. Swych krytykantów będę piętnować .... no i możecie mnie pocałować.
?????????????
3 lata temu
Mafia
Marcin
3 lata temu
Przestańcie szczuć
And
3 lata temu
Na remonty leśniczówek,remonty dróg,wynagrodzenia pracowników nie ma pieniędzy, trzeba oszczędzać ale na darowiznę dla Rydzyka pół miliona się znalazło
emeryt
3 lata temu
Złodzieje na każdym kroku.
...
Następna strona