Trwa ładowanie...
bDZmCBkR

Notowania

Przejdź na

Lekarze z Ukrainy? To niewykluczone

Dotychczas Ukraińcy podejmowali pracę przede wszystkim na stanowiskach nie wymagających wysokich kwalifikacji. Czy to się może zmienić? Paweł Kułaga z Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej przekonuje, że tak, bo polskie firmy zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie również na fachowców. "Polska przymierza się do ułatwienia nostryfikacji dyplomów w niektórych dziedzinach, np. w medycynie. W naszym kraju brakuje lekarzy i pielęgniarek, ale kwestia nostryfikacji jest bardzo trudna do przeskoczenia. To się może zmienić, bo takie kroki ustawodawcze mają zostać podjęte. Powinniśmy coś z tym zrobić, bo właśnie po takich fachowców Niemcy chcą sięgnąć" – wyjaśnił w programie "Money. To się liczy".

13-01-2020
27 reakcji
7
12
8
Podziel się
Komentarze (8)
zobacz więcej komentarzy (8)
bDZmCBld
KOMENTARZE
(8)
Krzysztof
rok temu
Coooooo? Chyba powariowaliscie, wziąłem tylko raz ukrainca do pracy przy remontach, porażka życia, jak leczą tak jak pracują w innych zawodach to ja dziękuję za leczenie, poradzę sobie jakoś
Tnt
rok temu
Żory opłacają swoich ludzi w izbach żeby wydali im pozwolenie a oni nawet języka nie znają
Mi$
rok temu
Zdałem.
bDZmCBlv
polon
rok temu
Co się dzieje , Ukraińscy lekarze ,chcą żeby Ukraińcy służyli w policji , etc .Efekty są już widoczne .....pijani kierowcy za kierownicą autobusów ,tirów , samochodów osobowych , gangi przestępcze , co jeszcze ?????? Kto nami rządzi .....banderowcy ,upowcy ,tryzuby .Polacy nie możemy na to pozwolić !!!!!!!
TakNie
rok temu
W przypadku lekarzy z Bułgarii należy pamiętać,aby nie rozmawiać z nimi na migi.