Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Lekarze z Ukrainy? To niewykluczone

Dotychczas Ukraińcy podejmowali pracę przede wszystkim na stanowiskach nie wymagających wysokich kwalifikacji. Czy to się może zmienić? Paweł Kułaga z Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej przekonuje, że tak, bo polskie firmy zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie również na fachowców. "Polska przymierza się do ułatwienia nostryfikacji dyplomów w niektórych dziedzinach, np. w medycynie. W naszym kraju brakuje lekarzy i pielęgniarek, ale kwestia nostryfikacji jest bardzo trudna do przeskoczenia. To się może zmienić, bo takie kroki ustawodawcze mają zostać podjęte. Powinniśmy coś z tym zrobić, bo właśnie po takich fachowców Niemcy chcą sięgnąć" – wyjaśnił w programie "Money. To się liczy".

8
Podziel się:
KOMENTARZE
(8)
Krzysztof
4 lata temu
Coooooo? Chyba powariowaliscie, wziąłem tylko raz ukrainca do pracy przy remontach, porażka życia, jak leczą tak jak pracują w innych zawodach to ja dziękuję za leczenie, poradzę sobie jakoś
Tnt
4 lata temu
Żory opłacają swoich ludzi w izbach żeby wydali im pozwolenie a oni nawet języka nie znają
Mi$
4 lata temu
Zdałem.
polon
4 lata temu
Co się dzieje , Ukraińscy lekarze ,chcą żeby Ukraińcy służyli w policji , etc .Efekty są już widoczne .....pijani kierowcy za kierownicą autobusów ,tirów , samochodów osobowych , gangi przestępcze , co jeszcze ?????? Kto nami rządzi .....banderowcy ,upowcy ,tryzuby .Polacy nie możemy na to pozwolić !!!!!!!
TakNie
4 lata temu
W przypadku lekarzy z Bułgarii należy pamiętać,aby nie rozmawiać z nimi na migi.